Espresso ETA Artista PRO 5181 90000 nerez

Kód produktu: ETA518190000
Celokovový pákový kávovar s pretlakovými aj štandardnými miskami, zabudovaným mlynčekom a profesionálnou pákou o priemere 58 mm.

Akcia - predĺžená záruka

Predĺžená záruka na: Čerpadlo

Popis:

Inšpirovaný láskou ku káve

Profesionálny celokovový dizajn prezrádza o pákovom kávovare ETA Artista PRO už na prvý pohľad mnohé. Medzi bežnými kávovarmi na domáce použitie vyniká nielen svojím vzhľadom, ale predovšetkým tým, čo dokáže. Ľahko s ním preniknete do tajov profesionálnej prípravy kávy, potešiť ale dokáže aj tých, ktorí si proste chcú dopriať dobrú kávu v pohodlí domova bez akýchkoľvek kompromisov.

Integrovaný mlynček na zrnkovú kávu s reguláciou hrubosti mletia potom zaistí jej maximálnu čerstvosť, intenzívnu chuť a nezameniteľnú arómu. Jeho použitie je veľmi jednoduché – mlynček sa po nastavení požadovanej hrubosti mletia spustí pritlačením páky s miskou k jeho vývodu. Po naplnení a odobratí páky sa mletie opäť ukončí.

Zásobník na zrnkovú kávu umiestnený v hornej časti je navyše priehľadný, a tak budete mať neustále prehľad o množstve kávy vo vnútri.

Mlynček je možné tiež pohodlne vybrať a celý vyčistiť. To oceníte nielen počas pravidelnej údržby, ale aj pri zmene druhu kávy. Predídete tak nechcenému miešaniu chutí a arómy.

Pre fajnšmekrov aj pohodových kávičkárov

Pokiaľ si chcete s prípravou kávy skutočne vyhrať, sú vám plne k dispozícii dve štandardné nerezové misky – presne také, aké používajú profesionálny baristi. Po vyladení všetkých vstupných parametrov vrátane jemnosti mletia kávy, jej množstva a miery utlačenia, vám bude odmenou profesionálne pripravené espresso presne podľa vašich predstáv.

Pokiaľ však nie ste z tých, ktorí si by si rituály prípravy kávy až do takej miery vychutnávali, môžete bez obáv využiť dve pretlakové nerezové misky s dvojitým dnom, s ktorými je zaručený chutný výsledok takmer bez námahy.

Príprava kávy vo vašej réžii

Kávovar ETA Artista PRO je vybavený profesionálnou pákou s priemerom 58 mm, vďaka ktorej budete mať všetko pevne vo svojich rukách. Mletú kávu je potrebné utlačiť do vhodne vybranej misky a voňavé dobrodružstvo môže začať.

Optimálne podmienky na prípravu lahodného moku zaistí kvalitný výhrevný systém Thermoblock a výkonné čerpadlo s tlakom až 20 barov, ktorého intenzitu máte neustále pod kontrolou vďaka prehľadnému barometru, ktorý je zároveň efektným dizajnovým prvkom. Teplota vody je s vysokou presnosťou kontrolovaná elektronicky (PID).

V zadnej časti kávovaru sa nachádza vyberateľná transparentná nádržka na vodu so skutočne veľkorysým objemom 2700 ml. Vďaka tomu sa vyhnete neustálemu doplňovaniu vody a budete sa tak môcť plne sústrediť na prípravu svojho obľúbeného životabudiča. Nádržku je možné tiež opatriť adaptérom na vodný filter, ktorý sa postará o kvalitu vody. Adaptér je kompatibilný s filtrami Brita Maxtra+ a Laica Bi-Flux. Hladina vody je navyše kontrolovaná bezpečnostným systémom.

Kávová mágia s mliekom a bez

Na podávanie mliečnych špecialít nechýba ani profesionálna parná tryska na prípravu mikropeny z mlieka. Tá je doplnená tiež funkciou ochladenia vodného systému, ktorá nájde svoje využitie hlavne v situácii, kedy sa hneď po použití parnej trysky chystáte opäť vrhnúť na proces prípravy kávy.

Pre nahriatie šálok poslúži nerezová plocha v hornej časti kávovaru alebo funkcie horúcej vody, ktorá príde vhod aj pri príprave tzv. Lunga (espressa "predĺženého" horúcou vodou). Pre správnu teplotu výsledného nápoja je však dôležité okrem šálky nahriať i páku. Nechajte tak pred prípravou do hrnčeka pretiecť aspoň deciliter vody - nahreje sa tak kávovar, páka aj hrnček a vy si potom môžete vychutnať espresso v tej správnej teplote.

Pomocou intuitívneho ovládania si môžete jednoducho zvoliť množstvo šálok (1 alebo 2 šálky) a tiež vami preferovaný objem výsledného nápoja. Pohodlie pri príprave kávy vám potom poskytne veľká odkvapkávacia miska, s ktorou sa nemusíte báť prípadných kvapiek a nečistôt v okolí kávovaru.

Bezpečné používanie zaisťuje pretlaková a tepelná bezpečnostná poistka a o úsporu energie sa postará spánkový režim.

Profesionálna výbava

Súčasťou balenia je bohaté príslušenstvo, ktoré vám umožní pripraviť lahodné espresso a ďalšie kávové nápoje ako z vašej obľúbenej kaviarne. Ku kávovaru Artista PRO dostanete:

  • profesionálnu páku o priemere 58 mm
  • 5 nerezových misiek (jednošálková štandardná, jednošálková pretlaková, dvojšálková štandardná, dvojšálková pretlaková, slepá miska pre spätný preplach)
  • vtláčadlo
  • odmerku s kefkou
  • čistiacu ihlu
  • kanvičku na mlieko

Majte však na pamäti, že pri príprave kávy vždy záleží predovšetkým na káve samotnej, potom sú na rade skúsenosti baristu a až potom prístroje, ktoré vám dopomôžu k perfektnému výsledku. A napriek tomu, že k vyladeniu všetkého nastavenia a postupov môže viesť dlhá cesta, výsledok za to stojí – s kávovarom Artista PRO sa o tom môžete presvedčiť sami.

Aby sme vám tento proces uľahčili, je súčasťou balenia tiež praktická brožúrka, ktorá vás prevedie svetom profesionálnej prípravy espressa a pomôže vám nájsť tú najlepšiu kombináciu všetkých vstupných faktorov pre dokonalý pôžitok z kávy.

Predĺžená záruka

Záruku na čerpadlo kávovaru ETA Artista PRO vám zadarmo predĺžime na 3 roky – stačí vyplniť registračný formulár. Bezplatnú službu Predĺženej záruky si registrujte TU.

K stiahnutiu

Vida