Multifunkčný tlakový hrniec ETA Gurmano 5131 90000

Kód produktu: ETA513190000
Novinka
Elektrický tlakový hrniec o objeme 5 litrov s 9 automatickými programami pre pohodlné a bezpečné varenie

Akcia - predĺžená záruka

Predĺžená záruka na: Topné teleso

Popis:

Pri varení sa nemusíte cítiť pod tlakom

Príprava jedla môže byť príjemným relaxom. Pokiaľ vás však tlačí čas a naliehanie niekoľkých hladných krkov, mení sa na stresujúcu povinnosť. Ide to však aj inak – jednoducho prenechajte prácu multifunkčnému tlakovému hrncu ETA Gurmano, ktorý sa v duchu hesla, že láska prechádza žalúdkom, ľahko stane najobľúbenejším spotrebičom vo vašej domácnosti.

Elektrický tlakový hrniec je vhodný na varenie tradičných pokrmov, ako sú polievky, guláše, dusené mäso a zelenina alebo jedlá z húb. Rovnako mu tak môžete zveriť ryžu, zemiaky varené v celku, vajce natvrdo, kapustu a kompóty. Ich prípravu pritom výrazne uľahčí a vďaka pôsobeniu tlaku aj značne urýchli.

Veľkorysý objem 5 litrov pojme také množstvo jedla, ktoré bez problémov nasýti celú rodinu. S funkciou udržovania teploty (1–24 hodín) navyše uchová jedlo príjemne teplé aj pre nepoučiteľných opozdilcov.

Uvarí podľa vašich pokynov

Pokiaľ práve nemáte čas alebo chuť postávať u sporáka, môžete využiť funkciu automatického varenia. Jednoducho nasypete potrebné suroviny do hrnca, zalejete ich vodou a zaklapnete veko. Potom už iba nastavíte príslušný program a dobu varenia na 1–95 minút. Dvojitým stlačením tlačidla hrniec prepnete do režimu pomalého varenia, ktorý je možné nastaviť na dobu 3–10 hodín a to v polhodinových intervaloch.

Pokiaľ ste zvyknutí všetko plánovať s predstihom, využite funkciu plánovaného varenia – pomocou časovača ľahko nastavíte, za ako dlho má byť pokrm hotový. Voliť pritom môžete z rozmedzí 2 až 24 hodín a potom jedlo v dohodnutý čas rovno servírovať.

Tým však superschopnosti tlakového hrnca Gurmano nekončia. Umožňuje tiež varenie bez veka – napríklad keď potrebujete najprv orestovať cibuľu, čo sa v nepriľnavej nádobe zaobíde aj bez pripaľovania. Nechýba mu ani nadstavec na ohrievanie a varenie potravín v pare.

V kuchyni je vítaným pomocníkom

Obsluha hrnca Gurmano je veľmi pohodlná – na ovládacom panely si stlačením tlačidla zvolíte jeden z deviatich automatických programov, zatiaľ čo vám digitálny displej ukazuje zostávajúcu dobu varenia.

Zostavenie hrnca aj jeho údržba je skutočne jednoduchá, čomu nahráva aj dobre umývateľný povrch. Vonkajší plášť je navyše tepelne izolovaný, rovnako ako držadlá. Vďaka tomu sa s hrncom ľahko manipuluje, a vy sa tak môžete v kuchyni pohybovať bez obáv, aj keď je práve vo fáze varu. Protišmykové nožičky sa potom postarajú o stabilitu hrnca na pracovnej ploche.

Bezpečnosť predovšetkým

Elektrický hrniec Gurmano je navrhnutý tak, aby bola jeho prevádzka maximálne bezpečná. Na tieto účely je vybavený hneď niekoľkými funkciami:

1) Bezpečnostný systém uzatvárania a otvárania veka: Pokiaľ je v nádobe tlak, bezpečnostný systém (t.j. poistka aretácie veka) zabraňuje otvoreniu veka.

2) Snímač teploty: Tlakový hrniec registruje vnútornú teplotu a v závislosti na nej automaticky reguluje intenzitu ohrievania.

3) Obmedzovanie teploty (tepelná poistka): Pokiaľ je vnútorná nádoba prázdna, alebo teplota dosiahne alebo prekročí povolenú hodnotu, zariadenie automaticky preruší prívod elektrickej energie do výhrevnej platne.

4) Ventil regulácie tlaku: Pokiaľ tlak vo vnútri hrnca prekročí maximálnu povolenú hodnotu, je para bezpečne vypustená automatickým ventilom.

5) Kryt ventilu regulácie tlaku: Zabraňuje tomu, aby sa jedlo behom varenia prilepovalo na ventil regulácie tlaku, a tak predchádzalo jeho zablokovaniu.

Kompletná výbava

Súčasťou balenia je príslušenstvo, ktoré vám používanie elektrického tlakového hrnca uľahčí a zefektívni. Spolu s hrncom dostanete odmerku, lyžicu, nádobku na kondenzát a nadstavec na ohrievanie a varenie potravín v pare.

Predĺžená záruka

Záruku na výhrevné teleso tlakového hrnca ETA Gurmano si môžete jednoducho predĺžiť na 3 roky. Predĺženú záruku si registrujte TU.

Technické parametre:

  • Časovač/minútka áno
  • Displej áno
  • Nastaviteľná teplota prepínač výkon. stupňov
  • Funkcia držanie teploty Áno
  • Funkcia hrnce varenie v tlaku
  • Objem hrnca/panvice 5 l
  • Príkon hrnca/panvice 900 W

K stiahnutiu