Silvestrovská inšpirácia: Usporiadajte skvelú oslavu pre vašich blízkych

Silvestrovská inšpirácia: Usporiadajte skvelú oslavu pre vašich blízkych

Vianoce sú nenávratne preč a blížia sa oslavy Silvestra a nového roku, ktoré budeme tento rok tráviť s priateľmi či rodinou hlavne doma alebo na chatách a chalupách. Preto sme pre vás pripravili pár tipov, ako domáce oslavy dotiahnuť k dokonalosti.

Oslava, ktorá má štýl

Výberom vhodnej témy získa večierok šmrnc a špeciálny ráz. Usporiadajte oslavu v štýle filmu Veľký Gatsby, filmových hviezd na červenom koberci, obľúbených superhrdinov či disco party. Atmosféru zaistite vhodnými dekoráciami, občerstvením, výberom hudby alebo aj kostýmami.  

Občerstvenie ako základ

Chutné občerstvenie je základom podarenej oslavy. Nielen v tomto prípade sa vypláca staviť na jednoduchosť a pripraviť chuťovky, ktoré budú môcť hostia ochutnávať po celý večer.

Staviť môžete na klasiku ako je napríklad obložená syrová misa. Rôzne druhy syrov doplňte aj o kúsky pečiva, hrozno, sušenú šunku, údeného lososa či klobásky. Alebo môžete vyskúšať exotické guacamole s tortilla chipsami či originálnym čokoládovým fondue, do ktorého môžete namáčať rôzne druhy ovocia či marshmallow.

Ďalšie tipy na silvestrovské pohostenie.

CROSTINI S KOZÍM SYROM A FIGAMI >  
NÁTIERKA ZO SUŠENÝCH PARADAJOK A SEMIENOK >
FAZUĽOVÁ NÁTIERKA > 

FALAFEL >  
TALIANSKE PANINI >
SOUVLAKI > 

HUMMUS >          
VAJÍČKOVÝ ŠALÁT S OLIVAMI V PITA CHLEBE >          
HUMMUS S ČERVENOU REPOU > 

Jedlo nie je všetko

Skvelé občerstvenie je dôležité, ale nezabúdajte ani na nápoje. Pripravte si klasiku v podobe dobrého šampanského, perlivého vína alebo stavte na niečo ostrejšie a siahnite po fľaši kvalitnej whisky alebo iného pitia, ktoré máte radi.

Pokiaľ tento rok idete na vlne experimentov, môžete sa inšpirovať našimi miešanými drínkami, vďaka ktorým sa budete môcť pred návštevou vytiahnuť. Nebudete potrebovať žiadny profi shaker, vystačíte si iba s kvalitným mixérom.

BROSKYŇOVÉ BELLINI >          MEXICKÁ MARGARITA >           MANGOVÉ DAIQIRI > 

Kúzlo okamihu

Čo je však pri oslavách Silvestra a nového roku najdôležitejšie? Užívajte si jedinečné kúzlo okamihu, ktoré táto noc prináša. Či už trávite čas s rodinou, priateľmi alebo s partnerom v súkromí, zabudnite na starosti všedných dní a vstúpte do nového roka s radosťou a optimizmom.

Šťastný nový rok!