Praktickí pomocníci do ruky – redaktorky časopisu Vlasta testovali tyčové vysávače ETA

Praktickí pomocníci do ruky – redaktorky časopisu Vlasta testovali tyčové vysávače ETA

Tyčové vysávače šetria čas a sú extra praktické. Tak znie verdikt redaktoriek časopisu Vlasta, ktoré podrobili dva obľúbené tyčové vysávače ETA nezávislému testovaniu. Ako sa im osvedčil model Aquamaster s funkciou mopovania a čím ich nadchol multifunkčný aku vysávač Supersonic?

Vysávač Aquamaster 3 v 1  

Umýva, vysáva a suší

Do našej domácnosti bez kobercov je vysávač, ktorý dokáže vysať a vytrieť (takmer do sucha), ideálny. Váhala som, či si ho zaobstarať, pretože mi chýbala skúsenosť. A tú teraz mám.  

Manipulácia je jednoduchá a veľmi intuitívna, to je pre mňa, ako pre ženu, ktorá neznáša dlhé manuály dôležité. Na suché vysávanie je potrebné nasadiť na hlavicu kefku, ktorá pomocou rotácie skutočne efektívne zbiera smeti. Najprv som teda izby vysala na sucho. 

Potom prišlo to hlavné. Vytieranie! Kefku som vymenila za valček obalený látkou zo savého mikrovlákna a do nádržky som napustila vodu. Pri pravidelnom používaní si vystačíte aj s obyčajnou vodou, ale prvýkrát bolo potrebné pridať na sile. Preto som pre väčší čistiaci efekt pridala ocot. Do vysávača sa totiž dajú používať iba čistiace prostriedky, ktoré nepenia. Za chvíľku, bez ohýbania a namáčania rúk v špinavej vode som mala izbu čistú. 

Tyčový vysávač ETA Aquamaster

Na pravidelné upratovanie je Aquamaster pomocník na nezaplatenie. Hlavne pokiaľ bojujete s podlahami citlivými na vlhkosť. Aj pri „vytieraní“ tento vysávač ihneď odsáva tekutinu, takže podlaha je suchá hneď. Keď synovi vypadla z chladničky smotana, stačilo stlačiť gombík a nikde ani škvrna. Na jedno nabitie vydrží polhodinové upratovanie. Teda celý byt…

 

Alena Němečková

Testovala Alena Němečková, šéfredaktorka časopisu Vlasta

 

Aku vysávač Supersonic  

Multifunkčný miláčik

Na domáce testovanie som dostala ľahučký multifunkčný tyčový vysávač Supersonic. V našej domácnosti plnej chlpatých zvierat, to nemal tento drobček jednoduché.  

Najprv som skúsila klasické vysávanie podlahy a naozaj ma prekvapilo, akou silou vysávač disponuje. Dokáže nasať nielen dlhé psie chlpy, ale poradil si aj s malými granulami pre mačky, ktoré sa mi rozsypali po podlahe. Hlavica vysávača sa nakláňa aj do strán, preto nie je problém zájsť s ňou pod vyššiu komodu alebo posteľ, a navyše svieti, takže v tmavých kútoch vám osvetlí všetok neporiadok.

Ale to nie je všetko, čo tento domáci maznáčik dokáže. Súčasťou balenia sú aj ďalšie násady, takže behom chvíľky z neho vyrobíte ručný vysávač. Vyčistila som postupne sedačku, radiátory, matrace na posteliach a potom som si ho odniesla aj do auta. Vysávač totiž nemá kábel, takže nie ste obmedzení vzdialenosťou od zásuvky. Zase s výsledkom na jednotku.

Všetky nadstavce sa dajú kombinovať ako s ohybnou hadicou, tak aj s pevnou trubicou, takže dosiahnete aj do výšok, napr. na pavučiny. Nabitý vydržal necelú polhodinu, to ma trochu prekvapilo, ale keď som ho dala do nabíjačky, za chvíľku bol zase pripravený na prácu.

Vysavač ETA Supersonic

Nádoba na odpad nie je veľká a musí sa často vysypávať, čo ale nie je problém, pretože je to rýchly, jednoduchý proces. A bez vreciek aj ekologický a lacný. Raz za čas je potrebné vyčistiť aj rotačnú kefu v hlavici, kam sa namotávajú vlasy a chlpy, a keď mi prišla nádoba na odpad špinavá, vybrala som ju a celú utrela vlhkou handrou.

 

Pavla Kubíčková

Testovala Pavla Kubíčková, artdirektorka časopisu Vlasta

 

Tlačenú verziu nájdete v časopise Vlasta č. 41/2019..