Leonardo - nový robot, ktorý bude variť za vás

Leonardo - nový robot, ktorý bude variť za vás

Skvelé jedlá, ktoré zaberú minimum času, zdravé a rýchle olovranty, lahodné dezerty a výživné polievky. S tým všetkým vám odteraz bude pomáhať Leonardo. Multifunkčný varný robot, ktorý sa postará nielen o krájanie, šľahanie, hnetenie alebo miešanie, ale dokonca aj o varenie samotné. Ako pracuje tento malý veľký zázrak?

Možno ste už o nich počuli skôr. Kuchynské roboty, ktoré dokážu pripraviť suroviny, správne ich namiešať a nakoniec ešte uvariť celý recept. Do rodiny spotrebičov ETA najnovšie pribudol multifunkčný varný robot Leonardo, ktorý má všetky tieto veci na starosť.

Jeden robot do celej kuchyne 

Nie náhodou sme nový robot pomenovali po renesančnom majstrovi Leonardovi Da Vincim. Dokáže totiž vniesť renesanciu do vašej kuchyne. Postará sa o sekanie, miešanie, šľahanie, mixovanie, hnetenie a krájanie. K tomu všetkému dokáže aj variť, ohrievať v pare, sterilizovať alebo zvážiť suroviny. A jeho ovládanie je dokonale jednoduché. 

Nový robot Leonardo je tu preto, aby vám ušetril čas strávený v kuchyni, ale nepripravil vás o skvelé jedlá. Jeho princíp je jednoduchý – pripravené suroviny vložíte v určenom poradí do robota, o zvyšok sa už postará sám. Celým receptom vás navyše prevedie krok za krokom. Ako je to možné? Leonardo je totiž nielen robot, ale tiež varná nádoba. Ak máte v pláne pripraviť svoju vyhlásenú sviečkovú, pripraví pre vás Leonardo nadýchané knedle, naseká zeleninu, orestuje ju, uvarí s mäsom a korením a nakoniec omáčku dohladka rozmixuje. Vy si iba pripravíte krásne prestretý stôl. 

Recepty, ktoré si pamätá za vás

Český robot Leonardo sme vybavili skutočne slušnou databázou klasických receptov, ktoré pre nás pripravili skúsené kuchárky. Vďaka nim zvládne variť aj úplný začiatočník. Skúseným kuchárkam zasa ušetrí nekonečné vymýšľanie na tému – čo si dneska dáme k obedu? 

Práca s receptami je v Leonardovi skutočne jednoduchá. Na displeji priamo v robote si môžete prejsť všetky recepty podľa abecedy, alebo si ich zoradiť podľa ingrediencií, obľúbenosti alebo podľa toho, kedy ste ich naposledy varili. Nájdete tu tiež podrobné tipy a rady šéfkuchárov, rovnako ako aj podrobné zoznamy surovín a príslušenstva. 

Celým procesom vás robot prevedie sám. Nemusíte preto stáť u varnej dosky, miešať a strážiť, aby sa vám jedlo nepripieklo. Leonardo stráži ideálnu teplotu a čas varenia tak, aby bolo jedlo pripravené ľahko a bez nehôd. 

Čo všetko dokáže?

Najviac robot oceníte pri príprave polievok, omáčok, šalátov alebo cesta. V podaní Leonarda je totiž ich príprava skutočne jednoduchá. Zveriť mu ale môžete prakticky čokoľvek. Vďaka tomu, že obsahuje metlu na šľahanie, sekacie nože, hnetací hák, varný kôš a varnú nádobu, kôš na naparovanie alebo integrovanú váhu, poradí si takmer s čímkoľvek. 

Môžete v ňom pripraviť krémové omáčky, pre ktoré stačí očistiť zeleninu a pridať vodu a korenie. Môžete v ňom nastrúhať, zmiešať a dochutiť svieži šalát coleslaw, pripraviť mäso na burgery, uvariť zeleninu, pripraviť cesto na kysnuté žemle alebo mu zveriť kompletnú prípravu tvarohových dezertov do pohára. Poradí si s olovrantmi aj zaváraním, so strukovinami alebo s prípravou domácej šunky. Dobre vie, ako na mäso, ryby, nátierky alebo rizoto. A samozrejme pomôže tiež s klasickými prácami, aké by ste zverili domácemu robotu – s miešaním, hnetením alebo sekaním. 

 

Maminám urobí radosť

Príkrmy, kašičky alebo jedlá varené v pare – každá mamina ich určite uvarila stovky. Leonardo si s nimi hravo poradí za vás. Zeleninu, ovocie alebo mäso dokáže nakrájať, uvariť, rozmixovať a sterilizovať tak, aby ste mali vždy po ruke kvalitné domáce a čerstvé jedlo pre vášho drobčeka. Bez práce, bez špinavého riadu a v pokoji.

Ako s ním pracovať? 

Zvyknúť si na nový robot bude hračka. Príprava pokrmov, cesta a varenie s ním sú veľmi jednoduché. Maminy navyše ocenia, že na varnej doske nebublú hrnce, ale všetko sa deje pekne bezpečne vo vnútri prístroja.

Leonardo je vybavený dotykovým displejom s otočným multifunkčným ovládačom. Ten signalizuje, či je teplota vo vnútra prístroja do 60 °C alebo je vyššia. Zobrazí vám dobu prípravy a samozrejme tiež postupy a recepty, ktoré sú uložené v jeho databáze. Tie sa navyše neustále rozširujú o nové a nové recepty českých kuchárok, pekárok a cukrárok, takže budete mať po ruke veľkú databázu overených receptov. 

Ideálne je vyhradiť mu miesto priamo na linke, uvidíte sami, že bude v dennodennej prevádzke. Či už budete chystať ranné smoothie, šalát na olovrant alebo kura na večeru, Leonardo vám pomôže urobiť všetko jednoducho, čisto a bez zbytočného špinenia riadu.

Vychytávky, s ktorými sa dobre pracuje 

ETA pomáha v domácnosti už od roku 1943. Vďaka tomu priniesla aj do vývoja multifunkčného varného robota Leonardo hneď niekoľko drobných vychytávok, ktoré urobia radosť a ušetria prácu.

Medzi nimi sú to napr. prísavky na spodnej strane prístroja, vďaka ktorým je maximálne stabilný. Leonardo sa jednoducho umyje v umývačke riadu a má priehľadné veko pre čo najľahšiu a najbezpečnejšiu obsluhu. Má teplotný senzor, ktorý vás upozorní na teplotu pri varení a jeho chod je veľmi tichý.  

Pre začiatočníkov aj šikovných kuchárov 

Komu je vlastne robot Leonardo určený? Či už ste začínajúci alebo skúsený kuchár, nebojte sa multifunkčný varný robot vyskúšať. Je tak trocha revolúciou v kuchyni, ktorá vám ukáže, že varenie môže byť jednoduché a rýchle. Pre začiatočníkov je ideálna jeho schopnosť previesť vás celým procesom varenia – od prípravy surovín, až po servírovanie. Skúseným kuchárom zasa ušetrí veľa času, pretože postráži dobu varenia alebo teplotu prípravy. Radosť ale urobí aj tým, ktorí radi pečú. Cesto správne vymieša alebo uhnetie, podporí kysnutie cesta alebo pomôže s prípravou krémov a plniek.

Ak varíte radi a u vás doma varná doska málokedy vychladne, je pre vás Leonardo tým najlepším spoločníkom. Uvidíte, že bez neho za chvíľu nedáte ani ranu. A že vašu kuchyňu budú chváliť všetci, ktorí prejdú okolo.