Nové rúry, ktoré sa samy čistia a dokonale zapadnú do vašej kuchyne

Nové rúry, ktoré sa samy čistia a dokonale zapadnú do vašej kuchyne

Ak hľadáte dokonalú vstavanú rúru, varnú dosku alebo mikrovlnku do vašej novej kuchyne, máme pre vás dobré správy. U nás v ETA sme nedávno uviedli na trh nové vstavané spotrebiče, ktoré do kuchyne skvele zapadnú, a navyše sú vybavené funkciami, ktoré vám uľahčia varenie aj upratovanie. Ako si teda vybrať novú vstavanú rúru alebo varnú dosku? Náš malý radca vám pomôže.  

Zatiaľ čo vstavané chladničky alebo umývačky riadu už u nás nájdete dlhšiu dobu, dizajnové vstavané rúry sú novinkou. Vybavili sme ich radom vychytávok, medzi ktorými je pyrolitické čistenie rúry, špeciálne programy na pečenie, rozmrazovanie alebo na chrumkavú chlebovú kôrku a rad ďalších.  

Rúra, ktorá sa vie sama vyčistiť

Môže to znieť trochu ako vtip, ale uvidíte, že na funkciu pyrolitického čistenia vašej novej rúry si rýchlo zvyknete. O čo ide? Pri bežnom pečení rúru vyhrejeme väčšinou maximálne do 200 °C. Pri pyrolitickom čistení sa rúra vyhrieva do extra vysokých teplôt, ktoré dosahujú až 500 °C. Vďaka tomu sa v rúre „vypália“ všetky nečistoty a mastnoty

Vďaka pyrolitickému čisteniu nebudete musieť rúru drhnúť, používať chémiu ani sa trápiť mastnotou na dvierkach rúry. A ako že pyrolitické čistenie funguje? Očistíte hrubé nečistoty a potom už len stačí stlačiť tlačidlo, počkať, až sa rúra vyčistí a máte hotovo. Akonáhle program skončí, zotrite smietky popola z dna rúry a máte upratané. Objavte všetky naše rúry s pyrolitickým čistením. 

Chrumkavá kôrka a šťavnatá pečeň

Keď sme s kolegami premýšľali nad tým, čo by určite naše nové vstavané rúry mali vedieť, zhodli sme sa na tom, že musia piecť absolútne dokonalé chleby. Veľmi dobre vieme, že upiecť skvele nakysnutý, voňavý a chrumkavý chlieb je umenie, ktoré navyše zaberie veľa času. Naše vstavané rúry preto majú jednu vychytávku, ktorú môžete používať ako svoj tajný trik. Funkcia ACTIVAPOR sa postará o to, aby chlebová kôrka zostala dokonale hladká a chrumkavá. Do špeciálneho zásobníka stačí naliať malé množstvo vody a nechať rúru piecť. Funkciu ACTIVAPOR využijete nielen pre pečenie chleba, ale tiež pre dokonale šťavnaté mäsá a pečene alebo chrumkavú zeleninu plnú vitamínov. 

Chytré programy pre dokonalé pečivo aj mäso 

To, čo by malo byť najväčšou prednosťou dobrej rúry, je perfektné pečenie. Preto sme nové vstavané rúry ETA vybavili radom programov, ktoré sa postarajú o dokonalú cirkuláciu vzduchu, rovnomerné prepečenie aj šetrné rozmrazovanie.

  • rýchlejšie rozmrazovanie vďaka cirkulácii vzduchu: keď zabudnete včas vytiahnuť mäso z mrazničky alebo si ráno chcete rozmraziť zmrazené rožky, bude sa hodiť program pre rozmrazovanie, ktorý využíva cirkuláciu vzduchu pri izbovej teplote, takže rozmrazuje rýchlejšie, šetrne a bez teplotných šokov. 
  • rovnomerné pečenie vďaka ventilátoru: o dokonalú distribúciu horúceho vzduchu vo vstavanej rúre sa starajú výkonné ventilátory. Vďaka nim môžete dať do rúry  aj dva plechy naraz a nebudete sa musieť báť toho, že sa jeden spáli a druhý zostane surový. Na Vianoce tak tento rok napečiete oveľa pohodlnejšie a rýchlejšie.
  • zdravé pečenie a šťavnaté quiche: ďalšie funkcie, ktorými sú nové rúry vybavené, sa starajú o to, aby ste mohli piecť aj bez veľkého množstva tuku alebo upiecť šťavnaté koláče a quiche bez vysušenia. Stačí stlačiť tlačidlo a vybrať si vhodný program.
  • pizza aj gril v jednej rúre: nové rúry majú tiež perfektný program na pečenie pizze alebo na grilovanie. Vďaka nim upečiete pizzu ako z pizzerie a hravo si poradí tiež s nadýchanou domácou focacciou alebo grilovaným kuraťom.

Aby bolo používanie vstavanej rúry čo najpohodlnejšie, vybavili sme naše nové rúry výsuvnými teleskopickými roštmi, takže sa už nemusíte báť, že vám spadne na zem, až budete vyťahovať plech s koláčom. Dvierka rúry zo 4 vrstiev skla sa tiež pomaly a bez búchania zatvárajú vďaka funkcii Soft Close. Na to sa dá veľmi rýchlo zvyknúť. Potešia vás tiež zasúvacie gombíky, ktoré sú na rúre takmer neviditeľné, keď ich práve nepotrebujete, rovnako ako prehľadný displej, funkcia detského zámku či časovača.

Varné dosky si môžete zaobstarať samostatne alebo vo výhodnom sete 

Novým kuchyniam pristanú dokonale zladené spotrebiče. Preto sme k novým rúram vyvinuli tiež varné dosky. Vybrať si môžete sklokeramickú varnú dosku s duálnou zónou, vďaka ktorej bude varenie efektívnejšie, alebo zvoliť indukčnú varnú dosku s flexibilnou zónou, vďaka ktorej môžete skombinovať dve varné plochy a pripraviť tak aj naozaj veľký hrniec guláša.

Všetky nové varné dosky pracujú s funkciou Power-Management, ktorá riadi výkon dosky tak, aby bol maximálne bezpečný a vyrovnaný, aj keď varíte naplno. Ďalej vás poteší funkcia Booster v indukčných varných doskách, ktorá dokáže na 5 minút zvýšiť výkon na maximum a potom ho zase znížiť na potrebnú úroveň. Voda na cestoviny bude uvarená raz dva a vy nemusíte nič strážiť. Časovač aj funkcia zámku pre nechcené zapnutie sú potom samozrejmosťou všetkých sklokeramických a indukčných varných dosiek. 

ETA Tip: medzi novými vstavanými spotrebičmi je aj vstavaná mikrovlnná rúra ETA, ktorá svojím dizajnom ladí k novým rúram a ktorú si môžete zaobstarať v sete s varnou doskou aj rúrou.

Šetrné k vašej kapse 

Nové vstavané rúry a varné dosky ETA radíme do energetickej triedy A+. Hoci veľké domáce spotrebiče vedia spotrebovať veľké množstvo energie, postarali sme sa o to, aby boli naše rúry čo najúspornejšie v odbere elektriny. A tým aj k vášmu domácemu rozpočtu a životnému prostrediu.