Pečenie domáceho pečiva nikdy nebolo jednoduchšie alebo čo všetko dokáže domáca pekáreň

Pečenie domáceho pečiva nikdy nebolo jednoduchšie alebo čo všetko dokáže domáca pekáreň

Už ste počuli o tej najvýkonnejšej pekárni na trhu? Pokiaľ nie, predstavujeme vám domácu pekáreň Eta Delicca II Max, ktorá sa postará nielen o pečenie čerstvého chleba, ale tiež o chrumkavé žemle, rožky, bezlepkové pečenie alebo dokonca sekanú a zaváranie. Poďme sa jej pozrieť na zúbok.  

Domáca pekáreň Eta Delicca II Max patrí k tým „najnabúchanejším“ pekárňam na súčasnom trhu. Neslúži len k príprave, hneteniu a kysnutiu cesta alebo pečeniu chleba. Má celkom 16 rôznych programov, vďaka ktorým s ňou môžete ľahko pripraviť:

 • kysnuté cesto (napríklad na pizzu),
 • chlieb v niekoľkých variantoch,
 • rožky,
 • žemle, 
 • celozrnné pečivo,
 • bezlepkový chlieb,
 • bezlepkové žemle,
 • tortové základy,
 • domáci jogurt,
 • šťavnatú sekanú,
 • domáce zaváraniny a džemy.

V ETA sa snažíme o to, aby boli pomocníci do kuchyne variabilní a pomohli vám s množstvom domácich činností. Taká je aj nová pekáreň Delicca II Max. Vybavili sme ju novým príslušenstvom aj funkciami, ktoré sa postarajú o to, aby bola vaša práca v kuchyni čo najpríjemnejšia.

Na dobrý chlieb s dobrou pekárňou

Ako doma upiecť dokonalý chlieb? Inteligentná pekáreň ETA Dellica II Max vám s tým rada pomôže. Dokáže si totiž poradiť s mnohými druhmi chleba a veľmi dobre vie, ako ich urobiť lahodné, voňavé a s chrumkavou kôročkou.

Ako to funguje? Vďaka dvom hnetacím hákom vie pekáreň perfektne pripraviť cesto. Starostlivo premiešava suroviny do posledného zrniečka a stará sa tiež o to, aby sa neprichytávalo na stenách nádoby.

Pri pečení si môžete zvoliť samostatný program (napr. klasik, rýchly alebo bezlepkový) alebo si sami nastaviť dobu kysnutia aj pečenia v programe Vlastný. Pekáreň nielenže uhnetie cesto, ale nechá ho tiež nakysnúť a upečie ho.

Vďaka tomu budete mať denne čerstvý chlieb na stole. Jednoducho, bez starostí a bez neporiadku v kuchyni.

Bezlepkové pečivo už nie je žiadny problém

Kto má doma celiatika, vie, aké je trápenie zohnať dobré bezlepkové pečivo. Väčšinou je bez chuti, pri zahryznutí vŕzga alebo sa mrví. Zatiaľ čo v bežnom pečive zaisťuje lákavé nakysnutie práve lepok, v bezlepkovom pečive tento prvok chýba, takže je často tvrdé, príliš pevné a spľasnuté.

Vďaka dobrej pekárni si ale môžete doma pripraviť nielen svetlý alebo tmavý bezlepkový chlieb, ale tiež bezlepkové žemle, rožky alebo muffiny.

Pekáreň ETA Delicca II Max totiž vie pracovať aj s bezlepkovými surovinami. Poradí si aj s dobou kysnutia a prispôsobí tiež dobu pečenia tak, aby bolo pečivo nadýchané a krehké.

Čo všetko domáca pekáreň vie? 

Ako sme už hovorili na začiatku, nová pekáreň ETA Delicca II Max patrí k tým najlepším pekárňam, aké sú aktuálne dostupné. Jej 16 programov sa postará nielen o pečenie, ale tiež o niekoľko ďalších činností.  

1.    KLASIK je určený pre biely pšeničný a hnedý žitný chlieb, tiež pre chlieb ochutený bylinkami a hrozienkami.
2.    RÝCHLY pre rýchlu prípravu bieleho, pšeničného a žitného chleba – v tomto režime je chlieb menší a má hustý stred.
3.    SLADKÝ je určený pre pečenie sladkých typov chleba s chrumkavejšou kôrkou než pri pečení s programom klasik.
4.    CELOZRNNÝ je vhodný na pečenie celozrnného chleba z múky s nízkym obsahom lepku.
5.    BEZLEPKOVÝ si poradí s prípravou bezlepkového chleba.
6.    CESTO pre hnetenie/miešanie a následné kysnutie cesta bez pečenia.
7.    HNETENIE je určený len na hnetenie cesta (bez kysnutia).
8.    TORTA sa postará o hnetenie/miešanie surovín (napr. na tortu, koláč), ktoré sa následne pečú po nastavený čas.
9.    DŽEM je určený na prípravu džemu alebo marmelády z čerstvého ovocia.
10.    JOGURT zvládne prípravu domáceho jogurtu.
11.    PEČENIE je ideálny na pečenie hnedého chleba, tort alebo sekanej.
12.    ROŽOK – ŽEMĽA je odborníkom na pečenie drobnejšieho pečiva, a to vrátane vlastných foriem.
13.    MUFFINY vie upiecť voňavé muffiny vo vlastných formách, ktoré sú súčasťou pekárne.
14.    ROŽOK – ŽEMĽA BEZLEPKOVÝ si poradí aj s takými úlohami, ako sú bezlepkové rožky.
15.    VLASTNÝ vám umožní individuálne nastavenie.
16.    VLASTNÝ – BEZLEPKOVÝ je program, ktorý sa postará o špeciality v bezlepkovom pečení.

Vďaka ľahkému ovládaniu môžete pekáreň používať prakticky denne. Je vybavená radom príslušenstva, o ktorom si niečo povieme neskôr, ale vyladili sme ju k dokonalosti hlavne vďaka špeciálnym programom.

Medzi ne patria napríklad programy pre torty, ktoré vedia pripraviť hneď niekoľko rôznych tortových korpusov. Vďaka programom Rožok – žemľa upečiete dokonalé chrumkavučké žemličky či rožky na poriadne raňajky alebo domáce burgery. A novo pekáreň obsahuje tiež program muffiny, vďaka ktorému si priamo vo forme upečiete lahodné muffiny alebo dokonca muffiny s čokoládou.

Pretože veľmi dobre vieme, že celiatikov je u nás čím ďalej viac, pripravili sme tiež programy pre pečenie bez lepku. Bezlepkové cestá majú úplne inú konzistenciu než napríklad klasické, a preto je potrebné k ním tiež pristupovať inak než ku klasike. Preto má pekáreň prednastavené programy pre bezlepkové pečenie chleba, drobného pečiva aj muffinov. Alebo si môžete zvoliť vlastný bezlepkový program, v ktorom si nastavíte všetko podľa seba.

Šťavnatá sekaná aj bezpečne uschované ovocie a zelenina 

Ak ste až doteraz premýšľali len o pekárni, ktorá upečie chlieb alebo nechá vykysnúť cesto, zabudnite na ňu. Pekáreň ETA Delicca II Max sme navrhli tak, aby sa postarala mimo iné aj o nedeľný obed alebo domáce jogurty.

Vďaka špeciálnej forme môžete v pekárni upiecť nielen pečivo, ale tiež šťavnatú sekanú. Nepriľnavá nádoba s vysokými okrajmi sa postará o to, aby sa výpek vsiakol pekne do sekanej. Tá tak zostane šťavnatá až do konca. Navyše sa nemusíte báť, že by ste na ňu zabudli. Nastavíte si dobu pečenia, po ktorej sa pekáreň jednoducho vypne.

Okrem toho si pekáreň poradí aj s prípravou domáceho jogurtu, ktorý vyžaduje stále teplejšie prostredie, pomôže vám ale aj so zaváraním marmelád a džemov, kompótov alebo uhoriek. 

Príslušenstvo, ktoré si poradí s každou úlohou

Pekáreň ETA Delicca II Max má okrem klasickej veľkej nádoby hneď niekoľko vychytávok pre ľahšie a rýchlejšie pečenie.

Nájdete tu ako klasickú nádobu na pečenie s nepriľnavým povrchom, tak nádobu rozdelenú na dve časti, ktorá sa hodí pre pečenie buchiet, sekanej alebo napríklad kysnutie menšieho množstva cesta.

Pre pečenie drobnejšieho pečiva má ETA Delicca II Max špeciálny držiak, ktorý sme vyvinuli u nás v Hlinsku, a ktorý drží formy na muffiny, rožky alebo žemle na dvoch poschodiach. Vďaka nášmu špeciálnemu stojanu prúdi vzduch v pekárni rovnomerne a stará sa o prepečenie každého kúsku cesta rovnako.

Aby bola pekáreň bezpečná aj v rodinách s malými deťmi a ich nezbednými ručičkami, má automatický zámok, ktorý uzavrie veko nádoby po 1 minúte nečinnosti. Kedykoľvek ho ale môžete zrušiť, ak máte doma čistý vzduch.

ETA Delicca II Max čerpá z toho najlepšieho, čo sme sa až doteraz naučili pri výrobe domácich pekární. Samozrejmosťou je tak nepriľnavý povrch nádob, odložený štart, LED displej alebo možnosť upiecť chlieb až do hmotnosti 1,5 kg. Ak milujete čerstvé domáce pečivo alebo u vás každý nákup zmizne ako teplé rožky, je pre vás domáca pekáreň ETA Delicca II Max tým najlepším pomocníkom.