Balíte sa na dovolenku? Nezabudnite na tieto praktické vychytávky

Balíte sa na dovolenku? Nezabudnite na tieto praktické vychytávky

Zabaliť sa na letné dobrodružstvo efektívne a zľahka vyžaduje skúsenosť a plánovanie. Našťastie už dnes existujú technologické vychytávky, ktoré zaberajú minimum miesta a takmer nič nevážia. Aj napriek tomu s nimi budete mať aj na cestách potrebný komfort. Zoznámte sa s praktickými letnými pomocníkmi pre všetkých cestovateľov.

Balenie patrí rozhodne k tomu menej obľúbenému začiatku každej dovolenky a cestovateľských výprav. Vedieť odhadnúť, čo presne budete potrebovať, aby ste nebrali zbytočne kilogramy nepotrebného oblečenia, neprečítaných kníh a nepoužitej elektroniky, to vyžaduje skutočné majstrovstvo. Nezbaliť nič sa ale tiež nevypláca. Pokiaľ cestujete naľahko, dosť pravdepodobne vám budú určité veci chýbať. V lepšom prípade vám dovolenku znepríjemnia. V tom horšom o dosť predražia, pretože budete musieť chýbajúce veci obstarávať na mieste. Veľakrát s prímorskou či vysokohorskou prirážkou.

Pri balení si vždy zistite aktuálnu predpoveď počasia na mieste, kam vyrážate. Zamyslite sa tiež nad tým, ako plánujete reálne tráviť dni voľna. Idete športovať alebo do spoločnosti? Budete bývať pod stanom alebo v hotelovom rezorte? Idete autom alebo letíte? Aby ste ušetrili miesto a váhu batožiny, zamerajte sa na multifunkčné oblečenie a elektroniku a cestovné balenie kozmetiky.

Cestujete autem alebo autobusom

Pokiaľ toto leto vyrážate na dovolenku autom alebo autobusom, váha kufra vás toľko trápiť nemusí. Naopak toho môžete využiť a pribaliť niekoľko drobností, ktoré neskôr oceníte.

Čistíte si cez rok zuby sonickou kefkou? Špičkovej starostlivosti o zuby sa nemusíte vzdávať ani na cestách. Sonická zubná kefa ETA Sonetic s UV dezinfekčným puzdrom vám bude skvelým parťákom. Vyčistí vám zuby až 31000 pohybmi za minútu a vďaka tomu odstráni dôkladne povlak a baktérie z vašich zubov a ďasien. Po skončení ústnej hygieny vložíte kefku do puzdra a po jeho uzatvorení sa automaticky aktivuje na 10 minút funkcia UV dezinfekcie, ktorá pomáha účinne ničiť baktérie na hlavách kefky.

Sonická kefka ETA Sonetic

Aj napriek tomu, že máte možno žehlenia po celý rok dosť, pribaľte si na cesty aj malú žehličku. Garantujeme vám, že pri vybaľovaní pokrčených tričiek a šiat ju rozhodne oceníte. Na ľahučkej žehličke ETA Leila navyše môžete jednoducho voliť nastavenie elektrickej siete. Využijete ju tak skutočne po celom svete.

Ultraľahká žehlička ETA Sophia

Ultralehká žehlička ETA Leila

Do kufra prihoďte aj skladný sušič vlasov. Hlavne, ak sa chystáte na súkromné ubytovanie či na chatu, kde sa nemôžete príliš spoliehať na to, že bude sušič súčasťou vybavenia. ETA Fenité má sklopné držadlo, takže zaberie minimum miesta. Pritom ponúka tri stupne teploty a dve rýchlosti. A na dovolenke tak docielite dokonalého účesu.

Fén ETA Fenité

Fén ETA Fenité

Fén ETA Fenité

Letíte lietadlom

Kvôli váhovému limitu si dobre zvážte, či potrebujete napríklad kozmetiku v celých baleniach. Dosť možno úplne postačí malá cestovná verzia fľaštičiek. Oblečenia si vezmite menej a rozmýšľajte si, či sa dá kombinovať a ľahko udržovať.

Letiskové kontroly a vysoké poplatky za prekročenie váhového limitu vás nemusia desiť vďaka digitálnej váhe na batožinu. Kufre až do päťdesiat kilogramov s ňou jednoducho zvážite, takže budete presne vedieť, či sa do povoleného limitu vojdete. Môžete tak v pokoji nakúpiť darčeky z ciest bez obáv, že ich budete musieť nechať v letiskovej hale.

Cestovná váha ETA Travello

Cestovní váha ETA Travello

Praktického pomocníka na cesty nájdete v ručnom naparovači. Pokrčené oblečenie stačí zavesiť na vešiak a párkrát naparovačom prejsť, aby vyzeralo ako práve vyprané a vyžehlené. Naparovač navyše využijete aj behom roku v domácnosti na záclony a zimné kabáty.

Ručný naparovač ETA Stephany

ETA Victoria

ETA Stephany

 Inšpirujte sa tiež ďalšími letnými vychytávkami a užite si leto kdekoľvek!