Tipy na vianočné darčeky pre každého

Tipy na vianočné darčeky pre každého

Lámete si hlavu, čím na Vianoce obdarovať blízkych? Našťastie existujú darčeky, ktoré potešia každého – jednoducho preto, že ich väčšina z nás dennodenne využíva. Zamyslite sa teda, čo vašim blízkym chýba, dosluhuje alebo nefunguje tak, ako má a darujte im pod stromček novší, výkonnejší či chytrejší model, ktorý budú s radosťou a so spomienkou na vás pravidelne používať.  

Upratovanie, ktoré nevysaje energiu ani peňaženku

Pri vysávači, ktorý máme doma už niekoľko rokov, nás často ani nenapadne, že by sme po ňom mohli chcieť viac. Najmodernejšie modely však dávajú tejto neobľúbenej činnosti úplne nový rozmer. Tie klasické, vybavené hubicou, môže poháňať oveľa úspornejší, a napriek tomu veľmi výkonný motor, ktorý znateľne šetrí čas, úsilie aj peniaze. Úplný raj potom v porovnaní so staršími prístrojmi ponúkajú robotické vysávače, ktoré sa upratovania podlahy zhostia úplne samostatne.

ETA TIP: Sortiment značky ETA sa rozrástol o úsporné, spredu plnené práčky, ktoré sa o bielizeň účinne, ale šetrne starajú. Vďaka ovládaciemu panelu v češtine a praktickým funkciám sa okamžite stanú obľúbenými členmi každej domácnosti.

Teplé jedlo bez čakania

Mikrovlnná rúra dokáže uľahčiť život, o tom nie je pochýb. Príde vhod hlavne viacčlenným rodinám s nesúrodým časovým rozvrhom, ale aj všetkým ostatným, ktorí radi varia do zásoby – svoju porciu si potom môžu behom minútky jednoducho ohriať. Medzi nadštandardné funkcie moderných mikrovlniek patrí tiež rozmrazovanie alebo grilovanie, čo z nich robí multifunkčného parťáka, v ktorom je možné jedlo nielen ohriať, ale aj kompletne pripraviť.

Jedlo a pitie v optimálnej teplote

Chlanička je stredobodom každej kuchyne a snáď najčastejšie využívaným spotrebičom v celej domácnosti. Vyplatí sa preto zaobstarať si takú, ktorá si túto pozornosť a obdiv zaslúži. Správna chladnička by okrem úspornej energetickej triedy (najlepšie A++ či A+++) mala disponovať tiež technológiou NO FROST proti namŕzaniu, vnútorným LED osvetlením a zónami, ktoré poskytnú optimálne podmienky všetkým druhom potravín.

ETA TIP: Uchovať jedlo dlhšie čerstvé pomôže tiež zváračka fólií s funkciou vákuovania.

A pretože k dobrému jedlu patrí aj dobré pitie, milovníkom vína rozhodne príde vhod vinotéka. Tá poskytne ideálnu teplotu aj priestor pre dostatočné zásoby fliaš k rôznym príležitostiam.

Ručné umývanie riadu je minulosťou

Keď sa v domácnosti usídli umývačka riadu, spravidla so sebou prináša aj veľkú úľavu. Otrokárskemu státiu pri dreze po každom jedle či varení je totiž koniec. Pri výbere umývačky sa zamerajte na úsporné varianty, ktoré šetria nielen úsilie a čas, ale aj vodu a energiu – tým sa znížia tiež pravidelné výdaje. Je to teda skutočne darček na nezaplatenie.

Káva a čaj vždy na dosah ruky

Ak hľadáte darček, ktorý zahreje pri srdci, zvoľte taký, ktorý dokáže spoľahlivo zahriať aj na tele. Kávovary ETA sú malé svojimi rozmermi, ale zážitok z lahodnej kávy, ktorú bez námahy pripravia, prekoná všetky očakávania.

ETA TIP: Kávových nadšencov, ktorí si prípravu kávy vychutnávajú všetkými zmyslami, potešíte kvalitným mlynčekom na kávové zrná alebo elegantnými dvojstennými pohármi na kávu, ktoré pozdvihnú jej domáce podávanie na luxusnú kaviarensku úroveň.

Kávovar ETA Nero

 

Univerzálnym pomocníkom, ktorý nájde svoje využitie vo všetkých domácnostiach, je tiež rýchlovarná kanvica. Pokiaľ navyše máte v okolí milovníka čaju, doprajte mu kanvicu s možnosťou nastavenia optimálnej teploty, ktorá môže byť pre každý druh čaju iná.

Zdravé varenie kedykoľvek a kdekoľvek

K zdravšiemu stravovaniu veľakrát stačí iba prekvapivo malý krôčik. Môže ním byť napr. výmena starých hrncov za titánový riad, ktorý umožní variť, dusiť a piecť bez pridaného tuku. Nepriľnavý povrch totiž zabráni pripaľovaniu a vďaka dobrej tepelnej vodivosti je príprava jedla v titánových hrncoch a pekáčoch tiež rýchlejšia.

Elektrický gril potom umožní vychutnať si zdravé varenie aj pohodovú atmosféru typickú pre letnú grilovačku kedykoľvek počas roka. Vďaka tomu, že sa ľahko prenáša, navyše nájde svoje využitie doma, na zahráde, u priateľov, alebo aj na dovolenke. 

Radosť sa nadýchnuť

Zvlhčovače a čističky vzduchu dokážu výrazne zlepšiť kvalitu doma stráveného času, a to nielen alergikom, astmatikom a deťom, ale aj všetkým ostatným. Oceníte ich hlavne vo vykurovacej sezóne alebo pokiaľ s vami domácnosť zdieľajú tiež zvierací maznáčikovia. Čističky vzduchu s vysokou účinnosťou filtrácie navyše polapia vírusy a baktérie, a sú tak ďalším dielikom do skladačky, ktorá je zárukou pevného zdravia a odolnosti organizmu aj v záťažových obdobiach.

Zdravý chrup je vždy dôvodom na úsmev

Starostlivosť o zdravie ústnej dutiny by mala byť súčasťou každodennej rutiny každého z nás. Sonická zubná kefka dokáže túto niekedy trochu nudnú činnosť nielen uľahčiť a obzvláštniť, ale aj zefektívniť. V našej ponuke navyše nájdete ideálny model pre každého vrátane detí a cestovateľov.

ETA TIP: Fanúšikov inteligentných technológií nadchnete sonická zubná kefka so smart aplikáciou, ktorá každodennú ústnu hygienu ešte zefektívni a urobí ju zábavnejšou. Milovníkov dizajnových vychytávok potom potešíte kefkou s nabíjacím pohárikom.

Sonické zubné kefky ETA Sonetic