Zverte prípravu na leto IPL Epilátoru

Zverte prípravu na leto IPL Epilátoru

Mať tak tento rok hladké nohy aj oblasť bikín a nemusieť sa o nič starať. Ak to je práve to, po čom túžite, máme pre vás malého - veľkého pomocníka. Zverte tento rok prípravu na letné mesiace IPL Epilátoru ETA Fenité, ktorý epiluje pulzným svetlom. A začnite už teraz. Poradíme vám, ako na to. 

IPL Epilátory fungujú na princípe pulzného svetla, ktoré odstraňuje chĺpky od korienkov. Chĺpky sa zahrejú, ich lôžko sa oslabuje a výrazne sa tým znižuje ich schopnosť znova rásť. Podrobnejšie o technológii pulzného svetla a epilácii si môžete prečítať v článku Pol roka bez starostí s holením.

Najlepšie fungujú IPL Epilátory u svetlej pokožky s tmavšími chĺpkami, ktoré dokážu efektívne odstraňovať. Ich najväčšou výhodou je, že udržia telo hladké skutočne dlhú dobu. 

  • Prvý a druhý mesiac – použitie 1x týždenne 
  • Tretí mesiac – použitie 2x mesačne (cca po 15 dňoch) 
  • Štvrtý mesiac až 1 rok – použitie 1x mesačne 
  • Po roku – v prípade potreby použitie 1-2x ročne 

 

Nebolí to?

Oproti depilácii voskom alebo elektrickými epilátormi s pinzetami je IPL Epilácia naozaj bezbolestná. IPL Epilátor ETA Fenité navyše zahŕňa aj nadstavec s červeným svetlom, ktorý pokožku omladzuje a vyhladzuje. 

IPL Epilátor je možné používať na pokožku, ktorá nie je citlivá na svetlo, nemá lupienku alebo iné kožné choroby, prípadne nie je podráždená slnkom alebo poranením. Nehodí sa však tiež na tetované miesta, pretože pigmenty tetovania môžu reagovať s pulzným svetlom a spôsobiť podráždenie. 

Ak však váhate, či je pre vás IPL Epilácia vhodná, prečítajte si rozhovor o epilátoroch s kozmetičkou Dagmar Svobodovou.   

Prečo začať už v zime?

IIPL Epilácia chĺpky postupne oslabuje a znemožňuje im rast. Na začiatku je však potrebné na chĺpky pôsobiť častejšie a pravidelne, aby ste mohli v lete zbierať plody svojej práce. V tomto prípade hladkú pokožku bez chĺpkov. 

Na začiatku je potrebné chĺpky odstrániť deň vopred žiletkou. Epilátor najlepšie funguje na chĺpky dlhé cca 1mm. Pokožku ošetrite IPL Epiláciou v uhle 90°C a po pol hodine natrite hydratačným krémom. 

Prvé dva mesiace je potrebné epilátor používať každý deň, neskôr raz za štrnásť dní a po štyroch mesiacoch iba raz za mesiac. Nie sú to ale železné pravidlá, pretože každé telo je jedinečné. Nájdite si preto svoju vlastnú frekvenciu.