Pol roka bez starostí s holením? Vyskúšajte IPL epiláciu

Pol roka bez starostí s holením? Vyskúšajte IPL epiláciu

Žiarivá pokožka bez chĺpkov, ktorá vydrží hladká niekoľko mesiacov. Už ste si tiež niekedy lámala hlavu, ako na to? Do salónu? Pravidelne holiť? Depilovať voskom? Máme pre vás novinku. Vyskúšajte IPL epilátor ETA Fenité. Chĺpky odstraňuje ľahko a bezpečne, epilácia vydrží naozaj dlho a vy si budete môcť bez starostí užívať pocit z krásne hladkej pokožky.   

Udržovať pokožku hladkú a bez chĺpkov dá dosť práce. Pravidelné holenie je časovo náročné, v lete často prináša drobné zapareniny a zarastajúce chĺpky, depilácia voskom je zase bolestivá záležitosť. 

Zatiaľ čo ste si doteraz pre účinnú IPL epiláciu museli zájsť do kozmetického salónu, dnes si vďaka IPL epilátoru ETA Fenité môžete podobnú kúru dopriať aj v pohodlí domova. Šetrne epiluje svetlom, podporuje tvorbu kolagénu a omladzuje pokožku. Poďme sa spolu pozrieť na najčastejšie otázky, ktoré vám v súvislosti s IPL epiláciou napadajú. 

Ako IPL epilácia funguje?   

IPL je technológia intenzívneho pulzného svetla, ktorá zahrieva korienok chĺpku pod pokožkou, tým ho narušuje a výrazne znižuje jeho schopnosť regenerácie. Chĺpok, ktorý je ošetrený IPL epilátorom po 1-2 týždňoch sám vypadne a na jeho mieste sa dlho nebude tvoriť nový. Tam, kde sa nové chĺpky objavia, budú spravidla slabšie a bude ich menej. Najlepšie epilátor funguje na tmavých chĺpkoch, ktoré vďaka melanínu pohlcujú viac svetla. 

IPL epilácia je účinná na chĺpky, ktoré práve rastú. Na tele je v jednom okamžiku v rastovej fáze zhruba 10 - 30 % chĺpkov, epilácia preto vyžaduje trochu trpezlivosti a opakovanie. S tým vám pomôže jednoduchý rozvrh. 

  • Prvý a druhý mesiac – použitie 1x týždenne
  • Tretí mesiac – použitie 2x mesačne (cca po 15 dňoch) 
  • Štvrtý mesiac až 1 rok – použitie 1x mesačne 
  • Po roku – v prípade potreby použitie 1-2x ročne

Vďaka opakovanému používaniu sú chĺpky slabšie a po roku už môžete epilovať iba raz za niekoľko mesiacov.  

IPL epilátor

Neškodí pokožke? 

IPL epilátor Fenité pokožke nijak neškodí. S jeho červeným nadstavcom sa o ňu dokonca môžete efektívne starať. Drobné teplé záblesky svetla pokožke pomáhajú vytvárať kolagén. Ten vyhladzuje pleť a zlepšuje jej pružnosť. Tomuto procesu sa hovorí rejuvenácia. Epilátor s nadstavcom pre rejuvenáciu je vhodný tiež na ošetrenie drobných žiliek a jazvičiek alebo hormonálnych pigmentových škvŕn. 

IPL epilácia je špecifický druh epilácie, pri ktorej je dobré deň predtým na malej časti tela vyskúšať, či nie je vaša pokožka príliš citlivá. Vo väčšine prípadov je IPL epilácia znášaná bez problémov a pokožke pomáha lepšie regenerovať. 

Bolí to? 

Vôbec nie, pokiaľ postupujete podľa odporúčaní v návode, IPL epilácia vás bolieť nebude. Citlivejšia pokožka síce môže prinášať pocit drobného štipnutia alebo pálenia, môžete si však nastaviť intenzitu svetelného záblesku tak, aby vám vyhovovala. Pokožka, ktorá je po opaľovaní, peelingu alebo inom ošetrení, môže byť po IPL epilácii citlivejšia, preto je lepšie počkať, až bude v dobrej kondícii a oddýchnutá. 

Ako sa epilátor používa? 

Je to jednoduché. Najskôr si urobte ľahký test tolerancie tým, že IPL epilátor použijete na jednom drobnom oholenom mieste a počkajte, či vaša pokožka ošetrenie dobre znáša. Ideálna doba je 24 hodín, po ktorých si môžete byť istí, že vám IPL technológia nevadí. 

Aby ste dosiahli optimálny výsledok, ohoľte si partie, ktoré budete epilovať. Zapnite prístroj a miesto vedľa miesta aplikujte v uhle 90 ° k pokožke. Po skončení počkajte pol hodinky a ošetrite pokožku hydratačným krémom. 

Epilátor môžete používať aj na slabiny, podpazušie, ženy aj na pokožku tváre. Tam, kde môže byť pokožka citlivejšia, je lepšie nastaviť nižší stupeň intenzity. 

IPL epilácia

Ako dlho epilácia vydrží? 

U každého je to iné. IPL epilácia efektívne likviduje chĺpky, ktoré sú vo fáze rastu. Aplikáciu je preto potrebné opakovať v pravidelných intervaloch, aby ste dosiahli dokonalý výsledok. Každý z nás je jedinečný, a preto sa nedá povedať presne, ako dlho vám epilácia vydrží. Po roku používania ale väčšine z nás vydrží efekt hladkej pokožky bez chĺpkov až pol roka. Pol roka bez starostí s chĺpkami na tele, to je krásne, nie? 

Kedy sa IPL epilácia nehodí? 

IPL technológiu môžeme nesporne nazvať revolúciou v oblasti kozmetiky. Je unikátna a v mnohých prípadoch vykazuje vysokú účinnosť ošetrenia. Má však aj svoje obmedzenia a špecifiká. Medzi ne patrí napríklad: 

  • veľmi tmavá pokožka alebo svetlé chĺpky
  • pokožka po chirurgickom alebo kozmetickom zákroku, 
  • pokožka s lupienkou alebo inou kožnou chorobou, 
  • pokožka citlivá na svetlo, 
  • pokožka po opaľovaní na slnku alebo v soláriu. 

IPL epilácia nie je vhodná pre deti, seniorov ani tehotné ženy. Nepredpokladáme síce, že by im nejako ublížila, ale naše výrobky netestujeme na deťoch ani budúcich mamičkách. Zároveň organizmus detí, mládeže a nastávajúcich mamičiek prechádza hormonálnymi zmenami, čo by mohlo účinok ošetrenia významne ovplyvniť. Ak si nie ste istí tým, či je pre vás IPL epilácia vhodná, prečítajte si návod na použitie alebo nákup epilátora preberte s odborníkom v predajni ETA. 

Jednoduchá epilácia a omladenie pokožky, to sú dve úlohy, ktoré epilátor ETA Fenité zvláda na jednotku. Epilačnú kúru zvládnete pohodlne doma, na niekoľko mesiacov máte po starostiach s chĺpkami a svoj čas môžete venovať svojim najmilším.

IPL epilácia