Ako vyčistiť mixér na smoothie?

Ako vyčistiť mixér na smoothie?

Zatiaľ čo nasypať ovocie a zeleninu do mixéra a do pohára si preliať čerstvý fresh trvá zhruba 2 minúty, následné čistenie zaberie veľakrát omnoho viac času. Vieme, ako si to zjednodušiť!

Neváhajte

Keď v ruke držíte nádobu so smoothie, po preliatí do pohára do nej okamžite napustite vodu. Až potom si vychutnajte svoj drink. Zaberie to asi dve sekundy, behom ktorých vitamíny nevyprchajú a vy si ušetríte neskôr drhnutie zaschnutých kôstok a šťavy.

„Mixnite to“

Tvrdšie alebo zaschnuté kúsky, ktoré sa nevyplavia pri prvom vypláchnutí, zalejte vodou, nádobu uzavrite vekom a spustite mixovanie. Rýchly pohyb nečistoty nevydržia a pustia sa. Potom ich už stačí iba vyliať, vypláchnuť a máte hotovo.

Svieža vôňa

Sklo a nože sa síce lesknú, ale nádoba veľmi nevonia? Nakrájajte do nej citrón alebo pridajte trocha octu, naplňte do polovice teplou vodou a 30–60 sekúnd mixujte. Vypláchnite a ovoňajte znova. Použiť môžete aj vyžmýkaný citrón alebo olúpanú pomarančovú kôru.

Vyhnite sa umývačke riadu

Aj napriek tomu, že plastové a sklenené časti môžu ísť spravidla do umývačky riadu, čistiace prostriedky ich časom poškriabu a zmatnejú, takže po niekoľkých umytiach nevyzerajú dobre. Tlak vody tiež prispieva k otupeniu čepelí. Pokiaľ chcete mixér dôkladne vyčistiť, nalejte do polovice nádoby teplú vodu, nasypte 2 lyžičky jedlej sódy a 1–2 minúty mixujte. Vypláchnite a nechajte vysušiť.

Jemná práca

Pokiaľ všetky uvedené návody zlyhali a na nožoch stále ostávajú zvyšky jedla, neostáva nič iné, než vziať starú zubnú kefku, kvapnúť na ňu trocha čistiaceho prostriedku a pustiť sa do drhnutia. Nám sa to ešte nikdy nestalo, ale príčinou môže byť nedostatok tekutín pri mixovaní.