Grilovanie ide aj bez grilu, zapojte pečenku

Grilovanie ide aj bez grilu, zapojte pečenku

Máte chuť na šťavnatý chrumkavý burger alebo opečené klobásky s horčicou, ale nechce sa vám kvôli jednému grilovaniu zháňať gril alebo preňho nemáte miesto? Pečenka vás zachráni!

 

Grilovanie je najrýchlejším spôsobom prípravy jedla a teraz si ho vďaka pečenke môžete dopriať skutočne kedykoľvek a kdekoľvek bez toho, aby ste museli u grilu celú dobu stáť, báť sa o detské popáleniny alebo zápach zadymeného oblečenia a vlasov.

 


Zdravé grilovanie s pečenkou

 

Nehrozí ani odkvapkávanie tuku do rozžeravených uhlíkov, ktoré vysokými teplotami tuky rozkladajú a späť do mäsa unikajú nebezpečné karcinogénne látky. Pečenku stačí iba zapojiť do zásuvky a cez sklenené veko pozorovať, kedy bude váš pokrm hotový. Nové modely pečenky sú dodávané s grilovacím roštom a piatimi užitočnými nerezovými špízovými ihlami. Prinášame jednoduché tipy, vďaka ktorým sa lepšie zorientujete v grilovaní nielen v pečenke.

 


Devätoro grilovania v pečenke

 

1. S grilovacím roštom pripravíte mäso, ryby, údeniny a zeleninu bez nadbytočného tuku, keď budete vedieť ako na to.

 

2. Behom grilovania pokrm nepodlievajte vodou, stačí ho iba potierať zmesou oleja a korenia.

 

3. Pre lepšie prepečenie mäso a ryby v polovici otočte.

 

4. Do pečenky sa vám bez problémov vojde celé kura, najesť sa teda môže celá rodina.

 

5. Pre zdravšiu variantu ochucujte pokrmy bylinkami namiesto soli. A najlepšie tými čerstvými.

 

6. Nezabúdajte na šikovných pomocníkov, napr. na grilovacie špízy, na ktoré si každý môže napichovať vlastné kombinácie mäsa a zeleniny.

 

7. Pri grilovaní s deťmi vsaďte na jednoduché chute. Na gril sa skvele hodia jablká, ananás, hruška, broskyňa, pomaranč alebo melón.

 

8. Ovocie a zeleninu otáčať nemusíte.

 

9. Deti milujú ovocné špízy, obzvlášť, keď ich potom môžu pokvapkať tekutou čokoládou. Len to s tým sladkým nepreháňajte (odkaz na článok o vitamínoch pre deti).

 

TIP: Ugrilujte si v pečenke vlastný burger, pastiersky koláč  a vaše chuťové bunky určite poteší bravčové na špajdli .