Tipy na dokonalý valentínsky večer

Tipy na dokonalý valentínsky večer

Za dverami číha svätý Valentín, slávny lásky deň, kedy je všetko dovolené. Nechajte sa uniesť na vlne romantiky a doprajte si s partnerom nezabudnuteľné láskyplné okamžiky. Lásku a náklonnosť môžeme vyjadrovať pokojne každý deň, toto nikdy neomrzí, často na to ale zavalení všednými povinnosťami zabúdame.  Svätý Valentín je čas, kedy môžeme partnerovi ponúknuť extra porciu lásky navyše. A aby sme vo vás prebudili driemajúce romantické duše, pripravili sme pár tipov a trikov, ako si užiť dokonale pohodový láskyplný večer priamo u vás doma. 

Nahoďte tajomnú atmosféru

Najkrajšie večery sú aj tak doma. Žiadna reštaurácia ani hotel nedokážu navodiť tú správnu domácu pohodu, na ktorú sa tešíme každý deň pri ceste domov. Nič nám ale nebráni v tom, si na Valentína trocha vyhodiť z kopýtka a premeniť náš dom na miesto plné romantiky. Nie je potrebné utrácať za červené dekorácie, navoňané lístky ruží a vankúše v tvare srdca. Pre dokonalú atmosféru postačí tlmenejšie svetlo, vonné sviečky či aróma difuzéry  a živé kvetiny, ktoré vyzerajú skvelo vždy a všade (pokiaľ teda nezoženiete posledné, zvyšné ružové karafiáty). Čo na stole nesmie rozhodne chýbať je fľaša lahodného vína alebo iného obľúbeného ostrejšieho nápoja.   

Naštartujte večer dokonalým vlastnoručne pripraveným menu  

Láska prechádza žalúdkom. Prekvapte svoju drahú polovičku večerou, pri ktorej sa pochválite svojím kuchárskym umom. Láska je tá najdokonalejšia ingrediencia, s ňou sa každé jedlo stane pohladením pre dušu. Odporúčame ale zvoliť jednoduchšie a ľahšie menu, aby ste nestrávili celý romantický večer v kuchyni alebo v komôrke, kam aj císár chodí sám. 

Tip na vášnivé valentínske menu:   

Menu odporúčame doplniť obľúbenou fľašou a drobným občerstvením, ako je čerstvé ovocie, oriešky alebo syrový tanier. Ak plánujete vo vášnivom večere pokračovať, skúste do jedla premiešať životabudiče s afrodiziakálnymi účinkami, ako sú jahody, figy, zeler, špargľa alebo paprika. Z korenia je to napr. bazalka, šalvia, škorica, vanilka, koriander alebo chilli.   

Na darček je vždy ten správny čas  

Dávať darčeky na Valentína sa samozrejme nemusí. ALE, nenechajte nič náhode. Darček poteší vždy, všade a každého, tak prečo neurobiť radosť aj na oslave dňa lásky? Kvetiny, bonboniéra, spoločná fotka v rámčeku sú klasika. Rozhodne neurazia, ale čo tak byť originálnejší? 

Trošku vám s tým pomôžeme. Každú ženu potešia skrášľovací pomocníci, ako je kvalitný sušič vlasov, žehlička na vlasy alebo kozmetická špachtľa na čistenie pleti. Vysávače a digitálne váhy nechajte radšej na Vianoce. Muža milo prekvapíte napr. novými mašinkami, ako je zastrihávač vlasov alebo holiaci strojček. Vďaka týmto kvalitným vecičkám budete každé ráno vyzerať, akoby ste práve opustili barber shop. Vedľa ale nešliapnete ani s fľaškou niečoho ostrejšieho.  

Či už si darček vyberiete u nás, alebo sa pustíte do výroby vlastného darčeka, valentínskej večere alebo zvolíte vášnivejší variant, ako masáž alebo spoločný kúpeľ, prajeme vám, nech je váš valentínsky večer plný nezabudnuteľných láskyplných chvíľ, úsmevov, bozkov a vášne. A kiežby bolo podobných večerov viac ako iba tento jediný deň v roku.