Prežite s nami jeden deň zdravo a splňte si svoje novoročné predsavzatia

Prežite s nami jeden deň zdravo a splňte si svoje novoročné predsavzatia

Spravili ste si minulý rok zoznam novoročných predsavzatí týkajúcich sa zdravého životného štýlu, ktoré sa tento rok určite chystáte dodržať? Hoci je nový rok ideálnou príležitosťou na nový začiatok, čo keby ste tento rok urobili výnimku a vyhli sa radikálnym diétam a nedosiahnuteľným cieľom? V tomto článku sa môžete inšpirovať a dozvedieť, čím si môžete pomôcť k dosiahnutiu zdravšieho ja!      

Je vaším tohtoročným cieľom zlepšiť svoj životný štýl? Poďte na to krok za krokom a uvidíte, že to zvládnete. Tentoraz sa vyhnite prehnaným nárokom a namiesto toho objavte jednoduché, efektívne spôsoby, pomocou ktorých to dokážete. Dáme vám pár rád, ktoré vás môžu inšpirovať k zlepšeniu vašej kondície. Ste pripravení na zmenu? Tak poďme na to!

Ráno robí deň

Ranné rituály môžu byť základným stavebným kameňom pre začatie zdravých návykov. Nemusíte prekopávať celé svoje bežné ráno; na začiatok skúste zaradiť tri činnosti, ktoré vám pomôžu vytvoriť si novú rutinu.

Pár minút po prebudení vypite pohár čistej vody. Dodáte tak telu potrebnú hydratáciu po dlhej noci a pomôžete naštartovať organizmus aj trávenie. Namiesto dobiehania na MHD si o pár minút privstaňte a krátko sa pretiahnite. Vaše telo sa vám poďakuje, najmä ak väčšinu dňa presedíte v kancelárii. Pred raňajkami sa môžete tiež občas zvážiť, aby ste skontrolovali, ako sa vám darí na ceste k vysnívanej vitalite. Osobná váha ETA vám prezradí obsiahly zdravotný prehľad a vy budete mať svoje zdravie pod kontrolou. A v neposlednom rade si nezabudnite dopriať vyvážené raňajky, ktoré vás pekne zasýtia a dodajú vám energiu na ďalších pár hodín.

Prejedzte sa k dobrej kondícii

K zdravému životnému štýlu neodmysliteľne patrí tiež zdravé stravovanie. Neprekladajte si to ale ako drastické diéty, neustály hlad a najrôznejšie detoxy. Zamerajte sa skôr na pravidelný príjem potravy. Vieme, že to občas nie je najjednoduchšie, ale kto je pripravený, nie je zaskočený. Skúste si preto ráno privstať a pripraviť si krabičky na celý deň. Ak nie ste ranné vtáča, môžete si jedlo pripraviť deň vopred. Skvelým pomocníkom vám pri tom bude vákuová súprava, vďaka ktorej majú vaše potraviny v krabičkách až 5-krát dlhšiu trvanlivosť, alebo zváračka fólií. Takže si aj na druhý deň môžete vychutnať chrumkavý šalát.

Keď už sme pri tom, dôležitý je aj dostatočný príjem ovocia a zeleniny – ak práve nepatríte medzi ich milovníkov, môže byť pre vás zložité zjesť odporúčaných 400 až 600 g denne. Vtedy vám prídu vhod smoothies, ktoré si môžete pripraviť za pár minút so stolným mixérom ETA Vital Blend. Tieto rýchle a zdravé občerstvenia sú navyše praktické, pretože si ich môžete vziať kamkoľvek so sebou.

Keď si budete chystať jedálniček na nasledujúce dni, skúste zahodiť predsudky a zabudnúť na mýty, ktoré sa často spájajú so zdravým stravovaním. Zdravé jedlo totiž hrá nielen farbami, ale aj chuťami – uvidíte, že túto zmenu si zamilujete. A ak by ste si náhodou nevedeli rady, inšpirujte sa našimi receptami na blogu.

Tip: Do ovocných či zeleninových smoothies pridajte aj porciu bielkovín v podobe gréckeho jogurtu alebo proteínu. Občerstvenie vás potom zasýti a vy sa vyhnete rýchlemu pocitu hladu.

Celý deň v pohybe

K zdravému životnému štýlu neodmysliteľne patrí aj viac pohybu. Ak ste sa však doteraz príliš nehýbali, nemusíte si hneď sľubovať polmaratón alebo každodenné cvičenie vo fitku. Malými krokmi ľahšie dosiahnete veľké ciele.

Spočiatku stavte na prirodzený pohyb a počas dňa viac choďte! Cestou do školy alebo do práce vystúpte o dve zastávky skôr a prejdite sa. Uvidíte, že pobyt na čerstvom vzduchu prospeje nielen vašej fyzickej kondícii. Namiesto výťahu radšej choďte pešo po schodoch, okrem toho, že urobíte niečo pre svoju kondičku, vyhnete sa aj klasickým rozhovorom o počasí, na ktoré práve nie je vždy nálada.

K prirodzenému pohybu postupne pridávajte krátke cvičenia, návštevy športového centra alebo zájdite na plaváreň a už o pár týždňov sa budete cítiť oveľa viac fit!

Večer si dobite baterky

Za produktívnym dňom je potrebné spraviť tú správnu bodku. Pred spaním si doprajte chvíľku oddychu. Skúste si vytvoriť pokojnú, relaxačnú večernú rutinu, ktorá vám pomôže lepšie spať a načerpať energiu na ďalší deň. Vyhnite sa nadmernému používaniu elektroniky aspoň hodinu pred spaním a žiarivé obrazovky vymeňte napríklad za obľúbenú knihu. Modré svetlo má totiž vplyv na kvalitu spánku.

Dôležité je tiež dodržiavať pravidelný spánkový režim, preto sa snažte chodiť spať a vstávať každý deň v rovnakom čase. Stačí, ak prekonáte pár dní v novom režime.

Záver

Spočiatku pre vás bude možno náročné vytvoriť si režim, ale akonáhle prekonáte prvých pár týždňov, stanú sa z vašich nových činností návyky, bez ktorých si už len ťažko dokážete predstaviť svoj deň. Taktiež myslite na to, že nič nemôže byť dokonalé, preto odložte výčitky stranou, keď niečo nepôjde presne podľa vášho plánu, a nestrácajte motiváciu!

Ste pripravení prijať výzvu a zmeniť svoje novoročné predsavzatia na životný štýl? Choďte do toho! My vám budeme držať palce a veríme, že tentoraz sa vám to podarí.