Test sušičky: Sušiaci pomocník pod drobnohľadom magazínu Nové proměny bydlení

Test sušičky: Sušiaci pomocník pod drobnohľadom magazínu Nové proměny bydlení

Sušičky bielizne sa v mnohých domácnostiach stali nepostrádateľnými pomocníkmi. Ich služby ocenia predovšetkým menšie domácnosti s nedostatkom priestoru na rozloženie sušiaka na bielizeň, ale aj domácnosti s deťmi, kde je pranie a sušenie prakticky nikdy nekončiaci kolobeh. To môže potvrdiť aj zástupca šéfredaktorky magazínu Nové proměny bydlení, ktorý sa pustil do testovania sušičky bielizne ETA355690000. Ako sa osvedčila a čím ho nadchla?

Život bez sušičky na bielizeň si už nedokážem predstaviť, so štvorročnými dvojčatami sa u nás suší takmer nonstop.

Pri testovaní sušičky ETA s tepelným čerpadlom ma preto najviac zaujímal parameter dĺžky sušenia. Tento typ umožňuje k pätnástim programom zvoliť navyše doplnkové nastavenie upravujúce dobu, cieľ a úroveň sušenia. Neuľahčil som jej to a nastavil požiadavky na najsuchšiu možnú bielizeň.

Finálny čas sušenia bol ale veľmi výrazne kratší, než na čo som bol doposiaľ zvyknutý. Privítal som tiež možnosť pripojenia k odpadu pomocou odtokovej hadice, kedy nie je potrebné vylievať vodu z nádržky po každom sušení. Prakticky a funkčne navrhnutý je aj vnútorný filter. Jednoducho sa vysunie a presunie napr. nad umývadlo, potom sa jednoducho roztvorí a prach odstráni mimo priestor sušičky.

Doteraz som mával sušičky, kde bol filter súčasťou plastových nepriehľadných dvierok, zložito sa vyberal a väčšinou pri manipulácii s ním napadala časť textilného prachu do sušičky alebo na podlahu. Sušička ETA má tiež osvetlený vnútorný priestor bubna, ktorý sa rozsvieti po otvorení dvierok. Dovnútra je krásne vidieť, a preto sa mi iba tak nestane, že zabudnem vybrať (a následne budem nahnevane po byte hľadať) napr. pančuchy našich detí.

Petr Šlejmar, zástupca šéfredaktorky
Nové proměny bydlení