Vyberáme kuchynský robot a príslušenstvo: na čo sa zamerať?

Vyberáme kuchynský robot a príslušenstvo: na čo sa zamerať?

Ak premýšľate nad tým, ktorý kuchynský robot si kúpiť, určite ste narazili na rad modelov a typov. Ako si ale vybrať ten pravý robot, ktorý bude vedieť presne to, čo potrebujete, poradí si aj so zložitými úlohami a bude po ruke aj pri každodennom varení? A ako sa vyznať v množstve príslušenstva, nadstavcov a doplnkov? Máme pre vás malého sprievodcu.   

Kuchynské roboty toho vedia naozaj veľa. Bežne ich v kuchyni používame na miešanie, šľahanie, krájanie a hnetenie, ale s tými správnymi nadstavcami a doplnkami sa môžu ľahko premeniť na mlynček na mäso, lis na ovocie a citrusy, zmrzlinovač, vákuovačku alebo brúsku na nože. Aby ste sa v množstve príslušenstva nestratili, je dobré si na začiatku povedať, ako často a k čomu budete robot potrebovať.

Prehľadný radca pomôže s výberom kuchynského robota

Kuchynské roboty ETA Gratus majú jednu spoločnú vlastnosť. Všetky sú veľmi starostlivo vyrobené, majú pevné celokovové telo, majú planetárny systém miešania, aby cesto, krém alebo pena nezostávali na dne misky a majú nastaviteľnú výšku metly. Rozdiely medzi lacnejšími variantmi a tými drahšími spočívajú hlavne v množstve funkcií a nadstavcov. 

Pokiaľ ešte kuchynský robot nemáte, pozrite sa na prehľad všetkých modelov robotov Gratus, ktoré sú u nás v ETA k dispozícii. V sprievodcovi na webe nájdete aj zoznam všetkého príslušenstva, ktoré je súčasťou balenia alebo ktoré je k robotu možné dokúpiť. 

Pred výberom sa určite zamyslite nad tým, či budete robot používať pravidelne na varenie aj pečenie, či často pečiete zložité múčniky alebo varíte recepty, ktoré vyžadujú pokročilé funkcie a nadstavce. V takom prípade odporúčame siahnuť po robotoch ETA Gratus Kuliner, Kalibro alebo Vital II. Ponúkajú najširší sortiment doplnkov a vybavenia, ktoré uspokoja aj tých najnáročnejších kuchárov, cukrárov i pekárov a zvládnu hravo aj pravidelnú záťaž.

Pokiaľ varíte alebo pečiete cez víkend, keď sa doma zíde celá rodina, pozrite si v sprievodcovi roboty na ETA Gratus Storio. Má dokonalý dizajn a je presne tak akurát, navyše je kompatibilný je kompatibilný so všetkým príslušenstvom – od mlynčeku na mak po vákuovačku.  

Ak robot potrebujete len občas, keď sa vám nechce strúhať cesto na zemiakové placky alebo chcete mať dobre uhnetené cesto na domáci chlieb, zaobstarajte si robot ETA Gratus Original alebo Expert. Rovnako ako ostatné kuchynské roboty majú aj tieto modely celokovové pevné telo, na jednotku zvládnu hnetenie, miešanie, strúhanie, krájanie alebo šľahanie, a pokiaľ sa v kuchárskom umení posuniete časom ďalej, môžete ľahko dokúpiť potrebné nadstavce a príslušenstvo. Cenovo sú tieto modely tiež najprívetivejšie bez toho, aby stratili na kvalite.

Ako sa vyznať v nadstavcoch a doplnkoch k robotom?  

Kuchynské roboty ETA Gratus majú veľkú výhodu v tom, že väčšina dostupných nadstavcov a vybavení pasuje na všetky modely. V priebehu rokov sme totiž pridávali ďalšie a ďalšie vychytávky, ktoré váš robot premenia v multifunkčný stroj.

ETA TIP: Premýšľate a rozhodujete sa, aký kuchynský robot bude práve pre vás tou pravou voľbou? Pozrite sa na kompletný prehľad robotov ETA Gratus. V detaile produktu nájdete prehľad príslušenstva, ktoré má v balení, ale aj príslušenstvo, o ktoré ho môžete časom obohatiť!

Vďaka praktickým nadstavcom tak premeníte váš robot v priebehu chvíľky na mlynček na mäso, orechy alebo mak, v lete na praktický zmrzlinovač alebo lis na ovocie, ktorý sa bude hodiť pri zaváraní aj letnej príprave ovocných štiav. Nadstavce na roboty Gratus si poradia s prípravou cestovín, takže od teraz môžete doma robiť domáce špagety, lasagne, tagliatelle alebo rezance do polievky. Vďaka jednotlivým nadstavcom môžete robot používať ako lis na citrusy alebo vákuovačku, no a samozrejme zvládne aj šľahanie, miešanie, hnetenie, strúhanie alebo sekanie.

ETA TIP: Svojho pomocníka už máte doma? Pozrite sa, o aké príslušenstvo môžete robot obohatiť! Podrobný sprievodca predstaví jednotlivé nadstavce trochu bližšie. Svoj model môžete tiež nájsť v prehľadnej tabuľke a pozrieť sa, ktoré príslušenstvo sa hodí k vášmu robotu.