Iba čisté zuby sa nekazia

Iba čisté zuby sa nekazia

Moderné technológie sa nevyhli ani oblasti ústnej hygieny. Na trh sa tak postupne dostávajú inovatívne rotačné a sonické kefky, ktoré ponúkajú starostlivosť oveľa efektívnejšiu, než akú zvládne človek sám. Hĺbkového vyčistenia, namasírovania ďasien a odstránenie nečistôt z medzizubných priestorov tak dosiahnete behom pár minút a bez námahy. Pokiaľ vo vašej kúpeľni sonická kefka ešte chýba, tu je niekoľko dôvodov, prečo si ju čo najskôr zaobstarať.

Všeobecne môžeme rozlíšiť kefky manuálne a elektrické. V rámci elektrických sú potom v ponuke rotačno-oscilačné a sonické. Rotačno-oscilačné kefky poznáte podľa guľatej hlavice, ktorá sa rýchlo otáča tam a späť. Problémom tohto typu kefiek je, že nemusia vyhovovať každému. Rotácia môže byť hlavne pre ľudí s citlivými ďasnami príliš silná a nepríjemná. Sonické kefky sú naopak vybavené podlhovastou hlavicou a fungujú na princípe rýchleho rozkmitania štetín. Zároveň vytvárajú z vody a pasty prúd, ktorý odplaví povlak a prenikne aj do medzizubných priestorov. Všetky sonické kefky ETA sú navyše vybavené technológiou Sonetic Move+ a microBUBBLES, ktoré zaručujú veľmi jemné a účinné čistenie. Preto sa elektrickej kefky nemusia obávať ani ľudia s citlivými zubami či ďasnami.

Prečo siahnuť po sonickej kefke?

Používanie sonickej kefky pre dentálnu hygienu má radu výhod. Medzi tie hlavné patrí efektívnosť čistenia. Zubná kefka ETA Sonetic zvláda tridsaťjedentisíc oscilačných pohybov za minútu. A to je mnohonásobne väčšia rýchlosť, akú je človek schopný vyvinúť pri použití bežnej manuálnej zubnej kefky. Veľmi rýchle pohyby štetín tak dokážu narušiť vrstvu zubného povlaku, ktorý následne spláchne voda. Navyše každý zub vyčistí do hĺbky a v ústach vám tak po čistení zostane pocit skutočnej čistoty.

Ako už bolo povedané, sonické kefky sú zároveň veľmi šetrné. Nemusia sa ich báť ani ľudia trpiaci parodontózou, ľudia s fixnými strojčekmi na zuby, mostíkmi, korunkami či výplňami. Okrem toho, že sú všetky sonické kefky ETA vybavené kvalitnými jemnými štetinami DuPont, ponúkajú aj režim masáže ďasien. Ten pomáha k lepšiemu prekrveniu, a tým aj lepšej kondícii ďasien.

Nespornou výhodou týchto kefiek je kombinácia účinných inovatívnych technológií, ktoré odvedú takmer všetku prácu za vás. Zatiaľ čo čistenie manuálnou kefkou si vyžaduje značnú zručnosť a znalosť správnych postupov, sonická kefka si poradí sama. Behom pár minút tak dosiahnete úplne neporovnateľného výsledku, zuby a ďasná udržujete čisté a zdravé a predchádzate tak zubnému kameňu, kazom, zápachu z úst a nepríjemným onemocneniam ďasien.

Sonické kefky potešia tiež milovníkov kávy, vína či cigariet. Intenzívny režim čistenia pomáha predchádzať škvrnám a zažltnutiu zubnej skloviny.

Zubní kartáček ETA

Sprcha, UV svetlo, orálne centrum? Inovatívne technológie pomôžu k dokonalej starostlivosti

Hlavica kefky presne kopíruje tvar zubov a líniu ďasien. Vďaka tomu nie je potrebné vyvíjať žiadny tlak a dostane sa aj do veľmi ťažko prístupných miest. Nie je tak nutné čistiť zvlášť medzizubné priestory niťou či špeciálnou medzizubnou kefkou. Pokiaľ vám ale iba čistenie kefkou nestačí, môžete si zaobstarať aj ústnu sprchu. Príjemný prúd vody odstráni povlak, baktérie a nečistoty z medzizubných priestorov, kde veľmi často vznikajú kazy a boľavé zápaly. Inovatívna zubná sprcha ETA Aqua Care navyše ponúka aj možnosť ortodontickej trysky na čistenie strojčekov a čistič jazyka.

Pokiaľ chcete svojmu chrupu dopriať starostlivosť ako od dentálnej hygienistky, ale nechcete mať v kúpeľni všetko od zubných kefiek, cez medzizubné kefky, nite, stierky a ústne vody, zoznámte sa s orálnym centrom ETA Sonetic. To zaistí bezchybnú a kompletnú starostlivosť v pár krokoch. Vďaka trom hlaviciam kefky, trom ústnym tryskám, nástavcu na čistenie jazyka a ortodontickej tryske na čistenie fixných strojčekov sa prispôsobí skutočne každému. Kvalitná dlhodobá starostlivosť navyše zaručí, že návštevy zubára budú rýchlou a príjemnou záležitosťou.

Hlavne, pokiaľ máte kúpeľňu spojenú s toaletou, mali by ste zvážiť tiež kúpu UV sanitizéra. Aj napriek dôkladnemu čisteniu toalety nezabránite prenosu baktérií po miestnosti. Na vašej kefke tak bežne končí rada baktérií, ktoré do úst rozhodne nepatria. UV sanitizér vám navyše ušetrí peniaze za nové hlavice pri každom nachladnutí a chorobe. Správne by ste totiž mali po každej chorobe kefku vymeniť za novú. Kefka ETA Sonetic ponúka v balení tri hlavice, ktoré sa po každom použití vyčistia v UV sanitizéri. Ten ich za pomoci UV svetla dezinfikuje a ničí až 99,9 % baktérií.

Pokiaľ veľa cestujete a pripadajú vám sonické kefky príliš veľké, siahnite po jednoduchej variante v podobe zubnej kefky ETA Sonetic pripomínajúcej bežné manuálne kefky. Okrem účinného čistenia a dvadsiatich dvoch tisíc pohybov za minútu ponúka napr. aj časovač, ktorý postráži dĺžku čistenia. Rodiny naopak ocenia set pre ústnu hygienu ETA Sonetic, ktorý obsahuje okrem dvoch sonických zubných kefiek a štyroch farebne odlíšených hlavíc, UV sanitizér, dve cestovné obaly a nabíjací stojan.

Ako správne čistiť?

Používanie sonickej kefky má svoje špecifiká. Hlavne, ak ste doteraz používali bežnú manuálnu kefku, môžete si na iný spôsob čistenia chvíľu zvykať. Tu je pár základných pravidiel:

  1. Používajte iba malé množstvo jemnej nepenivej pasty s nízkou abrazivitou.
  2. Kefku prikladajte k zubom a ďasnám pod uhlom 45 stupňov a netlačte.
  3. Pomaly posúvajte kefku od jedného zuba k druhému. Následne stierajte od ďasien k zubom.
  4. Nezabudnite vyčistiť aj vnútorné plochy a predné zuby. U predných zubov priložte kefku zvislo a dôkladne oblasť zbavte zubného povlaku. Predídete tak tvorbe zubného kameňa.
  5. Očistite aj žuvacie plochy a zadné stoličky zo všetkých strán.
  6. Následne môžete ešte medzery medzi zubami prepláchnuť zubnou sprchou.

Čistý a biely chrup je znakom krásy. Okrem toho, že oslnivým úsmevom získate kohokoľvek na svoju stranu, dlhodobou starostlivosťou si zaistíte aj zdravé zuby a ďasná. Predídete tak kazom a následnému vŕtaniu, ale aj vážnejším problémom v podobe bolestivých zápalov. Vedci dnes navyše poukazujú na skutočnosť, že zápaly zubov môžu viesť k zápalom v tele a problémom s rôznymi orgánmi. Starostlivosťou o chrup sa tak staráte aj o zdravie celého tela.