Ako dosiahnuť perfektne upravené vlasy nielen na jar? Spýtali sme sa odborníka

Ako dosiahnuť perfektne upravené vlasy nielen na jar? Spýtali sme sa odborníka

Pokiaľ sa zima na kondícii vašich vlasov viditeľne podpísala, nevešajte hlavu – aj napriek tomu z nich môžete vykúzliť oslnivý účes pre slávnostné aj každodenné príležitosti. Vyspovedali sme profesionálneho kaderníka Adama Ondrušku, ktorý nám prezradil svoje tajné tipy, ako vlasy upraviť ľahko, rýchlo a podľa súčasných trendov.

Nepodceňujte prípravu

Pred úpravou vlasov ich dôkladne umyte šampónom, ktorý odpovedá vášmu typu vlasov. Aby ste ich dokonale zbavili nečistôt a mastnoty, šampónom ich umyte radšej dvakrát. Nepodceňujte ani dôležitosť kondicionéru či masky na vlasy. Nesprávne ošetrený a nevyživený vlas má totiž tendenciu viazať vzdušnú vlhkosť. Po vyžehlení sa potom rýchlo znovu zvlní, po natočení sa naopak skoro vyrovná. 

Vietor vo vlasoch

Po umytí a ošetrení vlasov nasleduje sušenie. Tu hrá zásadnú úlohu kvalitný fén na vlasy – ten z kolekcie ETA Fenité vyniká hlavne dlhou životnosťou AC motora a silným výkonom, ktorý výrazne ušetrí čas aj dlhovláskam.  

Spôsobov, ako vlasy fénom efektívne vysušiť, je pritom hneď niekoľko. Prvý z nich je takzvané fúkanie cez prsty. „Vlasy si vždycky fúkajte v smere rastu od korienkov ku končekom, nikdy nie v predklone,“ zdôrazňuje Adam Ondrušek a dodáva: „vlasy sa v predklone namáhajú a chaotickými pohybmi sušičom sa môžu lámať“.

Ďalším variantom je fúkanie pomocou guľatej kefy. Vlasy vysušte postupne v niekoľkých sekciách – záleží na ich dĺžke a hustote. Aj tentokrát však dodržujte smer od korienkov ku končekom.

Kefa a fén v jednom

Pokiaľ je pre vás náročné držať v jednej ruke sušič a v druhej guľatú kefu, sú pre vás teplovzdušné kefy ideálnou voľbou. Teplovzdušná kefa môže byť rotačná, kde sa hlavica s guľatou kefou točí pomocou motora, a teda je s ňou aj jednoduchšia manipulácia, alebo nerotačná, ktorá je ideálna pre dámy s kratšími strihmi. „Trendom pre rok 2020 sú hladké a uhladené účesy, ktorých úpravu vám teplovzdušná kefa značne uľahčí,“ dodáva vlasový mág.  

Uhlaďte finálny look

Teraz už záleží iba na príležitosti a vašich preferenciách. Túžite po elegantných vlnách na ples, jemne navlnených lokniach na denné nosenie, rebelských kučierkach na rockový koncert, alebo po sexy rovných vlasoch podľa tohtoročných trendov? S pomocníkmi ETA Fenité môžete byť vždy iná, a napriek tomu stále sama sebou.

„Hlavný trend tejto jari, teda perfektne hladký účes, sa nezaobíde bez žehlenia vlasov. Najviac sa mi osvedčila naparovacia žehlička,“ prezrádza Adam Ondrušek. Vďaka technológii naparovania skrotí aj tie najviac nepoddajné vlasy, ktoré zároveň vyživuje postupným uvoľňovaním keratínu a arganového oleja. „Narovnanie vlasov je tak otázkou niekoľkých málo okamžikov a pokiaľ napríklad nezmoknete, vlasy vydržia rovné skutočne až do ďalšieho umývania,“ delí sa kaderník o svoje skúsenosti.  

Vĺn sa vzdávať nemusíte

Žeby ste radšej vlny, najlepšie jednoducho a rýchlo? Siahnite po automatickej kulme ETA Fenité. Vďaka systému samonavíjania si kulma prameň vlasov sama natiahne a výsledkom je perfektne natočený prameň, a to jeden ako druhý. „Vďaka možnosti zvoliť si smer natáčania môžete ľahko vytvoriť rôzne štýly účesu – napr. momentálne najmodernejší účes à la vlny z tváre. Elegantný večerný účes potom vykúzlite pomocou vĺn natočených jedným smerom, ktoré rozčešete a na jednej strane dáte za ucho. Vlny tiež môžu ísť cik-cak, teda každá iným smerom, čo je najžiadanejšia úprava vlasov u strihu typu mikádo,“ hovorí Adam Ondrušek. 

A pokiaľ by ste chceli svoj zvlnený účes posunúť ešte o level vyššie, odporúčame kónickú kulmu s vymeniteľnými hrotmi z kolekcie ETA Fenité. Tá disponuje štyrmi hrotmi rôznych priemerov pre rôzne veľké vlny, s ktorými môže byť účes ešte zaujímavejší. 

A čo našim čitateľkám Adam odkazuje na záver? „Majme sa radi, nešetrime na sebe a doprajme vlasom dostatok kvalitnej starostlivosti, produktov a nástrojov na ich úpravu. Je to predsa koruna našej krásy...“

Kto je Adam Ondrušek?

Adam Ondrušek je profesionálny kaderník a hair stylista, ktorý je už 9 rokov hrdým majiteľom úspešného kaderníckeho salóna Hair Salon vo Valašském Meziříčí.

Čo hovorí o produktoch ETA Fenité?

"Táto kolekcia ma hneď na prvý pohľad uchvátila svojím vzhľadom, ktorý pôsobí veľmi elegantne a nežne. Plný počet bodov však u mňa majú tieto výrobky aj potom, čo som dôkladne otestoval ich funkčnosť a jednoduchosť používania. Všetky produkty ETA Fenité sú navrhnuté tak, aby vlasy upravili rýchlo, ľahko a precízne, a to nielen doma v kúpeľni – aj ja si ich opäť a rád pozvem na pomoc pri tvorbe profesionálnych trendy účesov pre rok 2020."