Rovné vlasy: Ako správne žehliť a upravovať

Rovné vlasy: Ako správne žehliť a upravovať

Elegantné rovné mikádo alebo hladké vlasy, ktoré splývajú do polovice chrbáta? Nestarnúci účes, ktorý pristane snáď každej žene. Rovnanie vlasov, žehlenie a úprava nie je žiadna veda, jen iba potrebné dodržovať pár jednoduchých pravidiel, ktoré vám ušetria prácu a postarajú sa o to, aby boli vaše vlasy hladké, zdravé a krásne lesklé. 

O dokonale rovné vlasy sa postará kvalitná žehlička alebo žehliaca kefa. Ako si vybrať také, ktoré sa budú starať o vlasy a postarajú sa aj o rýchlu úpravu? 

  • Teplota

Vyberte si takú žehličku, ktorá vám umožní regulovať teplotu. Žehličky s reguláciou od 160 °C do 220 °C ľahko vyžehlia aj nepoddajné vlasy, ale zároveň sa postarajú o šetrnú starostlivosť u vlasov jemných. 

  • Povrch doštičiek

Na trhu sú desiatky variant žehliacich doštičiek. My vsádzame na kombináciu keramiky, ktorá sa rýchlo rozohrieva a rovnomerne drží teplo, a turmalínu, ktorý sa stará o to, aby vlasy neelektrizovali a boli krásne hladké. 

  • Vyživenie

Existujú žehličky, ktoré pri žehlení postupne uvoľňujú vyživujúce látky pre starostlivosť o vlasy. V tomto rozhodne vedie žehlička ETA Fenité, ktorá z keramických doštičiek postupne uvoľňuje keratín a arganový olej. 

  • Para proti vysušeniu

Dosť žeravou novinkou sú žehličky, ktoré pri žehlení uvoľňujú paru. Tá zabraňuje nadmernému vysušovaniu vlasov a urýchľuje úpravu účesu. 

  • Bezpečnosť

Takú tú drobnú paniku, či ste doma vypli žehličku na vlasy určite poznáte. Dobrá žehlička na vlasy je vybavená senzorom, ktorý ju po krátkej dobe nečinnosti proste a jednoducho vypne. 

Náš tip: Skvelým pomocníkom, ktorý sa postará o narovnanie aj takých vlasov, ktoré sú silne kučeravé, je žehliaca kefa ETA Fenité. Suché vlasy naberajte po širokých prameňoch na kefu pri korienkoch a prečešte ňou vlasy až ku končekom. Žehlenie kefou je veľmi jednoduché a šetrné k vlasom. 

 

Vysušiť a vyfúkať

Zdravé a krásne hladké vlasy začínajú už pri umývaní. Vyživujúci šampón a kondicionér môžete doplniť prostriedkami pre ľahké žehlenie vlasov. Pokiaľ sú vlasy veľmi vysušené, siahnite ešte po hĺbkovej kúre, ktorá prenikne až do hlbších vrstiev vlasu. Umyté? Tak ideme na to. 

Mokré vlasy nedrhnite uterákom, ale opatrne vysušte mačkaním alebo nechajte prebytočnú vodu vsiaknuť do turbanu z uteráka. Vlhké vlasy starostlivo vysušte sušičom, ktorý zapnete na silnejší výkon a vyššiu teplotu a po pár minútach znížite oboje. 

Vyživiť a dodať objem

Teraz je čas na prípravky na ochranu vlasov pred teplom. Nastriekajte ich rovnomerne do vlasov a presušte vlasy cez guľatú kefu. Použiť môžete aj teplovzdušnú kefu, ktorá vlasom dodá objem. Jednotlivé pramene naberte na kefu pri korienkoch a pretiahnite ju po celej dĺžke vlasu. Pokiaľ používate kefu a sušič, fúkajte teplý vzduch na spodnú stranu pramienkov.

 

Dokonale vyžehliť

Hladký účes nakoniec vyladíte žehličkou na vlasy. Dávajte pozor, aby boli pramene skutočne suché. Žehličku nastavte na vyšší výkon, do prstov naberajte široké pramienky vlasov a plynule po nich prejdite žehličkou. Prameň vyžehlite maximálne 3krát po sebe a pokračujte ďalej. Nenechávajte žehličku na jednom mieste, aby sa vlasy zbytočne nelámali alebo nespálili. Pokiaľ máte vlasy veľmi husté alebo vlnité, siahnite po žehliacej kefe ETA Fenité. Žehlenie s ňou je jednoduché a rýchle. Hneď ako budete mať hotovo, pridajte ešte lesk v spreji. Pracujte s ňou jemne, aby ste vlasy zbytočne nezaťažovali.