Joga ako životný štýl: Ako robiť pokroky ešte rýchlejšie?

Joga ako životný štýl: Ako robiť pokroky ešte rýchlejšie?

Už máte pár lekcií za sebou, joga vás baví a očividne vám prospieva, ale stále sa vám nedarí preklenúť začiatočnícku úroveň? Ako už viete z predchádzajúceho článku, joga je skôr filozofiou a životným štýlom, ako iba fyzickým cvičením. Je tak skutočne mnoho faktorov, na ktoré sa vyplatí sústrediť. 

Tréning robí majstra

Základným predpokladom pre zlepšenie vašej jogovej praxe je pravidelný tréning. Zatvorené jógové štúdiá a fitness centrá pritom nie sú žiadnou prekážkou. Jednoducho si zacvičte priamo vo vašej obývacej izbe alebo na záhrade. Prítomnosť inštruktora pomôže nahradiť video, ktoré sme pre vás pripravili v spolupráci s lektorkou Kateřinou Babíkovou.  

Ásany pod drobnohľadom

Pokiaľ vám pri domácom cvičení chýba kontrola, postavte sa pred kameru aj vy sami. Počas cvičenia sa jednoducho natočte svojím mobilným telefónom a potom sa pozrite, či jednotlivé pozície alebo ásany robíte skutočne správne. Tieto nahrávky môžu slúžiť iba pre vašu potrebu, a tak sa nemusíte zbytočne hanbiť. Pokiaľ však ostych prekonáte, pošlite ich svojej obľúbenej lektorke alebo kamarátke, ktorá joge tiež prepadla, aby vám poskytla cennú spätnú väzbu.

Cvičenie jogy

Dohodnite si schôdzku sami so sebou

Aby ste mali na tréning dostatok času a súkromia, naplánujte si ho vopred. Dopredu si vyhraďte určitý čas, zapíšte si ho do diára a dohovorte sa s ostatnými členmi domácnosti, aby vás nerušili. Pokiaľ máte času nedostatok, hľadajte spôsoby, ako ho ušetriť. Varením poverte deti, partnera alebo elektrický hrniec na pečenie ETA Pečenka. Upratovanie potom prenechajte robotickým vysávačom.

Príjemná atmosféra na počkanie

S pomocou videí môžete jogu cvičiť skutočne kdekoľvek. Oveľa lepšie to však ide v priestore, kde sa cítite príjemne. Nájdite si teda pokojný kút a odstráňte z dohľadu všetky rušivé elementy vrátane pohodeného oblečenia a iného neporiadku. Hrejivú atmosféru potom pomôžu navodiť zapálené sviečky bezpečne položené tak, aby ste ich neprevrhli. Príjemnú relaxačnú vôňu zaistí tiež pár kvapiek prírodného vonného oleja vo vašom aróma difuzéri

Doprajte si to správne palivo

Kvalitná a vyvážená strava dokáže pozitívne ovplyvniť celý náš život. Povznášajúci pocit z jogy však najlepšie podporíte výživným, ale ľahko stráviteľným jedlom, ktoré vám dodá potrebné živiny bez nechceného pocitu ťažkosti. Hlavne v jarnom období vám tak prídu vhod ovocné smoothie alebo zeleninové krémové polievky, ktoré jednoducho vyrobíte pomocou výkonného stolového mixéra

ETA TIP: Vysokootáčkový stolový mixér ETA Vital Blend je skutočný silák. V priebehu niekoľkých sekúnd rozmixuje ovocie, zeleninu, oriešky a ľad. Inšpirujte sa našimi receptami a pozriete sa, čo všetko dokáže.

Tiež už sa nemôžete dočkať ďalšej lekcie? Sledujte našu FB stránku a žiadne video vám neutečie. Namasté.

Cvičení jógy