Letné lokne: veľký sprievodca pre krásne vlnité vlasy

Letné lokne: veľký sprievodca pre krásne vlnité vlasy

Žiadny účes k letu nepatrí viac ako vlnité vlasy. Milujeme ich už preto, že romantické lokne alebo kučeravý účes vykúzlime behom pár minút. Sú šik a môžeme sa tváriť, že to je presne ten účes, s ktorým sme si nedali žiadnu prácu. Spolu odborníkmi sme sa pozreli na to, ako si vytvoriť letné lokne, a pritom si zachovať vlasy zdravé, hebké, vyživené a krásne. 

Krásne upravené kučery potrebujú tri veci – správnu výživu a starostlivosť, kvalitnú kulmu alebo kefu a lak, ktorý nelepí. Ako na to? 

  • Vyživujte

Krásne vlny začínajú už pri umývaní vlasov. Nebojte sa pridať do nich prípravky pre vlnité vlasy, ako sú spreje, peny alebo špeciálne šampóny. Vlny vyzerajú dobre na zdravých a vyživených vlasoch, ktoré sa neštiepia. Aby ste predišli krepovaniu, nezabudnite vlasy pred sušením, kulmovaním alebo žehlením ošetriť špeciálnymi prípravkami pre tepelnú úpravu vlasov. Sprej pre tepelnú úpravu vlasov nastriekajte do vlhkých vlasov a tiež do vlasov suchých tesne pred úpravou. Odmenená budete lesklou a hladkou hrivou s nádhernými vlnami. 

  • Vyberte správny nástroj

V tomto článku nájdete návod na vytvorenie dokonalých amerických vĺn, rozkošných kučeravých hrív alebo ležérnych vĺn pre večerné potulky mestom. Poďme si ale urobiť poriadok v tom, kedy siahnuť po kulme, sušiči, kefe alebo žehličke. 

Pre dokonalý objem vytvorený veľkými vlnami budete potrebovať teplovzdusšnú kulmu, ideálne s nástavcami pre rôzne typy vlasov. Ondulačný nástavec a vzduchový koncentrátor kulmu ľahko premení v ľahký sušič. Hodí sa na cesty aj na doma a pomôže vám skrotiť dlhé vlasy do dokonalých účesov. 

Veľkorysých vĺn dosiahnete tiež s rotačnou kefou. Vyberajte takú, ktorá je vybavená ionizátorom a zabraňuje zelektrizovaniu vlasov. Na dlhých vlasoch rovnako tak množstvo práce zastane šetrná žehlička. 

Pre výrazné vlnky a poriadne kučeravý účes budete potrebovať kulmu. Kulma ETA Fenité postupne uvoľňuje keratín a arganový olej a stará sa o to, aby vaše vlasy boli zdravé a hebké aj pri častom používaní. 

  • Na sucho alebo na mokro? 

Zatiaľ čo teplovzdušná kefa alebo teplovzdušná kulma vyžadujú vlasy vlhké, žehličku a kulmu používajte na starostlivo presušené vlasy. Vydávajú totiž vysokú teplotu, vďaka ktorej by sa voda vo vlasoch mohla začať variť a preťažovať tak vlasy pri úprave. Pokiaľ sa chystáte kulmovať alebo použiť žehličku, vysušte si vlasy sušičom alebo si dajte kávu a počkajte, až vlasy poriadne uschnú. 

  • Fixujte

Vlny vo vlasoch sa väčšinou nezaobídu bez laku na vlasy, tužidla alebo vosku. Tie sa jednak postarajú o to, aby účes dlho vydržal, a navyše prinútia každý neposlušný vlások, aby zostal na mieste. Fixačné prípravky zoženiete tiež vo variantoch pre vlnité vlasy. 

Ako to kaderníci robia, že od nich vždy odchádzate s krásnym a nadýchaným účesom? Pokiaľ chcete mať vlasy ako od kaderníka, mrknite sa na tipy profesionálov. Vďaka nim budete mať elegantné vlny vo vlasoch za pár minút. 

 

Veľké vlny

Tu vám bude skvelým pomocníkom teplovzdušná kulma alebo teplovzdušná kefa. Do vlhkých vlasov pridajte olej alebo sprej na vlnité vlasy. Hornú časť vlasov zopnite na temeni sponkou a začnite naspodku. Po veľkých prameňoch vlasy natočte na kefu a prejdite smerom ku korienkom. Široké pramene vám zaistia objem, ktorý vydrží aj niekoľko hodín. Upravené vlasy pretrepte končekmi prstov a zafixujte lakom na vlasy alebo pridajte lesk v spreji. 

 

Drobné vlnky

Jemnejšie vlny zaistí žehlička alebo kulma. Dobre vysušené vlasy prečešte, zopnite ich hornú časť na temene a začnite pramienky natáčať na kulmu od stredu ku končekom. Vďaka tomu bude vzhľad vlasov prirodzený. Čím tenšie pramienky budete natáčať, tým výraznejšie vlnky na nich vzniknú. Dávajte pozor, aby na koncoch nezostali ostré prehyby, ktoré by potom trčali z účesu. Každú radu pramienkov zafixujte lakom, a hneď ako budete mať hotovo, prejdite vlasy jemne prstami. 

Rovnaký postup platí aj pre žehličku. Tú priložte k strednej časti širokého pramienku, obtočte vlasy raz dokola smerom od tváre a potom pomaličky prechádzajte po pramienku dole. Žehličku by ste nemali používať na natáčanie vlasov každý deň, inak sa vám vlasy vysušia. Je to ale rýchly a spoľahlivý pomocník, keď po ruke nemáte kulmu.  

 

Kučeravá hriva

Pokiaľ vás lákajú roztomilé francúzske kučery, budete potrebovať dobrú kulmu. Tenké pramienky natáčajte od hlavy ku korienkom a nerozkladajte ich po celom povrchu kulmy, ale veľmi pevne skladajte k sebe. Pramene opäť zafixujte lakom a až budete mať hotovo, skloňte hlavu a kučery prejdite prstami.  

Náš tip: Zverte svoje vlasy do tej najlepšej starostlivosti. Jemne elegantná kolekcia sušičov, žehličiek, kuliem a teplovzdušných kief ETA Fenité ukrýva tajomstvo profesionálnych technológií, aké používajú kaderníci.