Nenechajte pleť zostarnúť, poznáme triky, ktoré vám pomôžu

Nenechajte pleť zostarnúť, poznáme triky, ktoré vám pomôžu

Ak si občas pri pohľade do zrkadla hovoríte, kam sa podela vaša žiarivá a pružná pleť, môže byť odpoveďou nesprávna starostlivosť. Pritom existujú jednoduché pravidlá, ktoré vám pomôžu udržať pleť sviežu, čistú a hydratovanú. Doprajte si domácu starostlivosť ako od profíkov a prebúdzajte sa každé ráno do krásy. 

Pre správnu starostlivosť o pleť sú potrebné každodenné rituály. Ak ste niekedy stretli niekoho, kto mal žiarivú pleť aj vo vyššom veku, rozhodne to nie je preto, že by sa s ňou narodil. Každodenná starostlivosť a pár šikovných pomocníkov ale dokážu s pleťou urobiť hotové zázraky. Ako na to?

Základná rutina, bez ktorej sa nezaobídete

Tiež sa vám občas stane, že si zaobstaráte skvelú novú kozmetiku, na ktorú sa vám po čase práši v zásuvke? Ak je to váš prípad, odporúčame vyradiť nepotrebné prípravky a urobiť si z každodennej starostlivosti o pleť rituál, ktorý patrí len vám. Počas pár dní získate cvik, ktorý vám pomôže pleť rýchlo a správne ošetriť, aj keď sa ráno ponáhľate.

Čo by malo patriť do vašej kozmetickej výbavy?

•    čistiaca pena alebo gél,
•    pleťové tonikum alebo ružová voda,
•    hydratačné sérum,
•    ochranný krém,
•    nočný krém,
•    krém s SPF faktorom,
•    dvojfázový odličovač,
•    maska,
•    peeling,
•    ultrazvuková špachtľa alebo masážny valček na pleť.

Základom správneho ošetrenia je vždy sled týchto krokov: čistenie – tonizácia – hydratácia. Nanášať krém alebo séra na nevyčistenú pleť nemá prakticky žiadny zmysel. Zbytočne ju tým zaťažujete a znižujete jej prirodzené čistiace vlastnosti. Preto je čistenie vždy na prvom mieste. Tonizácia pleť harmonizuje a zjednotí, hydratácia kvalitným krémom potom zaistí vyrovnanú pleť bez suchých alebo naopak prehnane mastných miest. 

Na pomoc si môžete tiež vziať ultrazvukovú špachtľu, ktorá pomáha pleť hĺbkovo vyčistiť, ale tiež premasírovať a lepšie vstrebávať kozmetické prípravky vďaka kladnej a zápornej ionizácii. 

Ranné ošetrenie pleti:

•    vyčistite pleť gélom alebo penou,
•    tonizujte pleť ružovou vodou alebo tonikom,
•    naneste očné alebo hydratačné sérum,
•    naneste denný krém a krém s SPF faktorom.

Večerné ošetrenie pleti:
•    začnite odlíčením pleti mliekom, odličovacou vodou alebo olejom,
•    vyčistite pleť penou alebo gélom,
•    tonizujte pleť ružovou vodou alebo tonikom,
•    naneste sérum a očný krém,
•    naneste nočný krém.

Ošetrenie pleti raz týždenne
•    vyčistite pleť peelingom,
•    naneste vyživujúcu masku,
•    ošetrite pleť galvanickou žehličkou, ktorá zvyšuje elasticitu a redukuje vrásky. 

 

Pre krásnu pleť je dôležitá predovšetkým čistota. Platí to nielen pre pravidelné čistenie pleti, ale tiež pre používanie čistých pomôcok na čistenie pleti i kozmetiku. Nezabudnite preto pravidelne čistiť tvárové hubky, štetce na púder alebo očné tiene i hubky na make-up. Existujú pre nich špeciálne prípravky, ktoré sa postarajú o odstránenie mazu, nečistôt a baktérií.

Technológie zo salóna, ktoré môžete mať doma

Nie je nič príjemnejšie, než si urobiť chvíľku pre seba a zájsť si na kozmetiku. Profesionálne technológie, ktoré kozmetičky používajú, ale môžete mať dnes aj doma, používať ich pravidelne a neľutovať financie, ktoré musíte na kozmetiku pravidelne vynakladať. Čo aktuálne patrí medzi domáce špičky starostlivosti o pleť?

Galvanická žehlička na pleť

Galvanická žehlička dokáže pleť vyhladiť, zvýšiť jej elasticitu, prebudiť tvorbu kolagénu v pokožke, redukovať vrásky a uvoľniť kožné póry. Pomocou galvanického prúdu dochádza ku kladnej ionizácií, ktorá napomáha hĺbkovému čisteniu pleti, zatiaľ čo sa záporná ionizácia stará o lepšiu aplikáciu krémov a pleťových sér. Galvanická žehlička navyše využíva fototerapiu, ktorá podporuje tvorbu kolagénu, má antibakteriálne účinky, pomáha ako prevencia proti akné a spomaľuje starnutie pleti. Jej používanie je veľmi príjemné a môžete si ho dopriať pokojne každý deň.

Ako to funguje? Galvanický prúd funguje na princípe uzavretého obvodu pri kontakte s vašou pleťou. Kladné ióny napomáhajú hĺbkovému čisteniu, záporné ióny ako booster pre vstrebávanie krémov a prípravkov. Celkovo potom galvanický prúd pomáha uvoľňovať póry, zvyšovať elasticitu pleti, redukovať vrásky, remodelovať kolagénové vlákna a zvyšovať pružnosť pokožky.

ETA TIP: Prvých 1000 zákazníkov dostane naviac k nákupu luxusné sérum Byotea TIME FORMULA s kyselinou hyalurónovou v hodnote 38 € zadarmo ako darček.

Ultrazvukové špachtle

S podobnou ste sa už v kozmetickom salóne určite stretli. Kozmetická ultrazvuková špachtľa hĺbkovo čistí pleť, zjemňuje pokožku a pomáha predchádzať akné a čiernym bodkám. Podobne ako galvanická žehlička využíva technológiu kladnej a zápornej ionizácie, i fotónovú terapiu svetlom. Vďaka tomu dochádza k stimulácii kolagénových vláken, odstráneniu zvyškov make-upu a vyhladeniu jemných vrások.

Masážny prístroj

Vibračný valček, ktorý môžete použiť na tvár, dekolt aj telo, stimuluje lymfatický systém, uvoľňuje kožné póry a pomáha pleti vstrebať krémy alebo pleťové séra. Pomocou technológie mikroprúdu stimuluje svaly na tvári, bunky sa aktivujú a pracujú efektívnejšie. Príjemná procedúra, vďaka ktorej bude pleť žiariť sviežosťou.

Masážny prístroj na očné okolie

Problematické očné okolie vyžaduje špeciálnu starostlivosť. Vďaka špeciálnemu masážnemu prístroju môžete očné okolie ošetrovať technológiou červeného svetla, ktoré napomáha tvorbe kolagénu. Prístroj ale využíva tiež sonickú vibračnú technológiu pre aktiváciu buniek a tepelnú terapiu, ktorá pomáha pleť otvárať a uvoľňovať.

Vyhnite sa mýtom

Tiež ste už počuli, že prababička si mazala pleť sadlom a do stovky nemala jedinú vrásku? Babské rady a mýty môžu často skôr škodiť než pomôcť, vyhnite sa preto tým najčastejším, medzi ktoré patria: 

  • Pleť stačí ošetriť len večer – Nestačí. Ranné ošetrenie je rovnako dôležité a pleti navyše poskytne dôležitý ochranný štít pred slnkom a poveternostnými vplyvmi.
  • V zime sa nesmú používať hydratačné krémy – podľa tejto teórie voda obsiahnutá v krémoch pri nízkych teplotách zamŕza a poškodzuje pokožku. Nie je to pravda a hydratačné krémy naopak pleť pred mrazom chránia.
  • Suchá pleť sa nemá tonizovať – naopak, suchá pleť sa musí čistiť, tonizovať a hydratovať rovnako ako každá iná.
  • Mastnú pleť nie je potrebné natierať krémom – mastná pleť je známkou toho, že sa telo snaží pokožku samo hydratovať. Pomôže správny krém, ktorý vyrovná mastnotu pleti.
  • Mechanické prístroje pleti škodia – pravdou je, že pre citlivú pokožku tváre je mechanické stláčanie či ťahanie škodlivé. Použitie profesionálnych kozmetických prístrojov je ale šetrné a pleti naopak prospieva. 

Kam pro radu? 

V našom blogu Tu je doma pridávame do sekcie Krása & Zdravie nové tipy nielen na cvičenie, starostlivosť o zdravie, o telo alebo o pleť, ale tiež rady našich odborníkov, ktorí vedia, ako kozmetických pomocníkov využiť na maximum.