Zoznámte sa s luxusnou a dostupnou starostlivosťou o pleť Fenité

Zoznámte sa s luxusnou a dostupnou starostlivosťou o pleť Fenité

Mať zdravú a mladistvú pokožku túžia všetci z nás. Žiariaca tvár totiž pôsobí príťažlivo či už na ostatných tak aj na nás. Základom zdravej pokožky je kvalitná starostlivosť. Na dlhé čistiace procedúry však nemá nikto z nás čas a pravidelnú starostlivosť profesionálov si môže dovoliť len málokto. Odpoveďou na tento problém je unikátna čistiaca sada Fenité od spoločnosti ETA. Okrem účinnej sonickej kefky totiž obsahuje aj revolučný čistiaci krém plný rastlinných výťažkov a výživných látok. Počas pár minút tak dosiahnete nielen dokonalého hĺbkového vyčistenia, ale tiež odstránenie odumretej kože a prekrvenia. Navyše pleti dodáte koktejl živín, ktorý tvár zanechá hydratovanú, žiarivú a jemnú na dotyk.

Využiť všetky benefity sonickej kefky na tvár a ponúknuť luxusnú a efektívnu starostlivosť o pleť - to bol hlavný zámer pri vývoji unikátneho čistiaceho krému Fenité. V spolupráci s prednými farmaceutickými a technologickými firmami sme vytvorili krém, ktorý dokonale doplňuje efekt sonickej kefky. „Jedná sa o ojedinelý produkt na kozmetickom trhu. Čistiaci krém Fenité obsahuje špeciálne tenzidy, ktoré veľmi rýchlo a efektívne zbavujú kožu make-upu a odumretých buniek. Zároveň ale nenarušujú ochranný lipidický film, vďaka ktorému si pokožka udrží potrebnú hydratáciu,“ vysvetľuje doktor Milan Krajíček, ktorý sa na vývoji krému podieľal.

Čistící krém na pleť Fenité

Okrem čistiacich tenzidov obsahuje krém radu prírodných zložiek, ktoré sa v dnešnej dobe tešia na kozmetickom trhu veľkej obľube. Medzi tie patrí napríklad kyselina salicylová, ktorá pomáha uvoľniť upchaté póry a odstrániť zápaly kože. Podporuje tvorbu kolagénu a pomáha hojiť aknóznu pleť. 

Ochrániť očistenú a obnaženú kožu pomáha skvalan. Ide o látku, ktorá sa v nenasýtenej podobe prirodzene vyskytuje v koži, má antimikrobiálne a antimykotické účinky. Predchádza tak rozšíreniu rôznych zápalov alebo plesní na koži. Okrem toho zabraňuje vysušeniu pleti, vytvára ochranný film a zanecháva pokožku hodvábne jemnú.    

Najpodstatnejšou zložkou, ktorá činí čistiaci krém Fenité jedinečným, je cytoplasma z červenej riasy Polysimphoma. „RenouMer, ako sa látka obchodne nazýva, pomáha udržať vodu v pokožke a zachovať jej elasticitu. Okrem podpory tvorby kolagénu, spevnenie kože a jej hydratácia aktívne bojuje s vráskami,“ vymenováva Milan Krajíček len niektoré z vlastností cytoplasmy z morskej riasy, ktorú vedci objavili u bretónskeho pobrežia. „Všetky vymenované výťažky a látky stimulujú pokožku a pomáhajú tvoriť nové a zdravé kožné bunky,“ dodává Krajíček. 

Krém bol navrhnutý tak, aby fungoval čo najefektívnejšie práve v kombinácii so sonickou kefkou ETA Fenité. „Pokiaľ nanášate čistiaci prípravok pomocou prstov či vatového tampónu, nikdy nedosiahnete rovnomerného tlaku a vyčistenia. Kefka ale pomocou vibrácii pleť vyčistí veľmi efektívne, rýchlo a po celej ploche. Pleť navyše namasíruje. Vďaka tomu dôjde nielen k hĺbkovému očisteniu, ale znásobí sa schopnosť kože absorbovať následnú starostlivosť v podobe sér a krémov,“ upozorňuje Milan Krajíček, ktorý zároveň dodáva, že ľuďom s citlivou pleťou stačí používať iba Fenité. „Ukázalo sa totiž, že účinné látky z krému prenikajú hlboko do kože už po pár desiatkach minút,“ potvrzuje. Pokiaľ sú teda účinné látky nanášané na dokonale vyčistenú pleť, nezostanú iba na povrchu, ale prenikajú naozaj do hĺbky. Všetky vrstvy pokožky tak dostanú potrebnú výživu a nie je ju potrebné dodávať v podobe ďalších prípravkov. Počas pár minút tak pleť jednoducho a efektívne vyčistíte a doprajete jej poriadnu porciu vitamínov, živín a hydratácie. Duo sonickej kefky a čistiaceho krému Fenité je veľkým krokom do budúcnosti v domácej starostlivosti o pleť.