Aby pleť pod rúškom netrpela: Správnu starostlivosť zvládnete v pohodlí domova

Aby pleť pod rúškom netrpela: Správnu starostlivosť zvládnete v pohodlí domova

Aj napriek tomu, že je nosenie rúšok pomerne nepohodlné, zdravie a ohľaduplnosť k ostatným má v tomto prípade jednoznačne prednosť. Aby však pleť pod pokrývkou tváre netrpela, pristupujte v tomto období k pravidelnej starostlivosti ešte zodpovednejšie. Poradíme vám ako na to.

Základom je čisté rúško

Pokožka tváre je s rúškom v tesnom kontakte, prvé pravidlo tak nie je žiadnym prekvapením. Na čistotu rúška je nutné dbať z dôvodu zamedzenia šírenia vírusov, ale aj kvôli množiacim sa baktériám a ďalším nečistotám. 

Jednorazové rúško preto nepoužívajte opakovane, látkové pravidelne perte na čo najvyššej teplote alebo rovno vyvárajte. Následne ho ešte prežehlite výkonnou naparovacou žehličkou – para prenikne dovnútra vlákien a zahubí potenciálne škodlivé mikroorganizmy.

Pri výrobe alebo výbere látkového rúška pritom vsaďte na bavlnu – polyester by mohol spôsobiť nechcené zaparenie a podráždenie pleti.

Pravidelné čistenie pleti

Pokiaľ sa líčite aj pod rúškom, vyhnite sa hutným make-upom. Radšej vsaďte na ľahké tónovacie a BB krémy. Večer alebo po príchode domov dbajte na dôkladné odlíčenie. S čistením pleti vám pomôžu sonické čistiace kefky, ktoré pokožke zároveň doprajú blahodarnú masáž a prekrvenie.

Pre následnú starostlivosť voľte skôr ľahké hydratačné krémy. Vhodné sú produkty s obsahom upokojujúcich ingrediencií, ako je harmanček alebo aloe vera. O pery sa pravidelne starajte vyživujúcim balzamom.

Čistenie pleti

Doprajte si niečo navyše

Aspoň dvakrát za týždeň pleti doprajte extra starostlivosť v podobe pleťovej masky. Namiesto drahých produktov z drogérií pleť najlepšie vyživíte prírodnými surovinami, ktoré nájdete vo vašej kuchyni. Skúste napr. masku z ovsených vločiek alebo uhorkový obklad.

ETA TIP: Užite si domácu omladzujúcu kúru s IPL epilátorom ETA Fenité! Jesenné a zimné obdobie je pre túto procedúru ako stvorené – pleť totiž nie je namáhaná intenzívnym slnečným žiarením.

Vyrazte na čerstvý vzduch

Pokiaľ je to iba trochu možné, pravidelne vyrážajte mimo civilizáciu, kde môžete rúško aspoň na chvíľu odložiť. Prechádzka na čerstvom vzduchu, napríklad v lese, navyše prospeje tiež vašej fyzickej a psychickej kondícii.

Optimálne ovzdušie si potom môžete zaistiť aj vo vašej domácnosti. Pomôžu vám s tým účinné čističky a zvlhčovače vzduchu. Pri výbere sa zamerajte na modely s ionizátorom, ktoré vytvárajú záporne nabité ionty, ktoré vzduch čistia a mierne dezinfikujú. Ionizovaný vzduch tiež prospieva alergikom a má pozitívny dopad na krvný obeh, imunitu a psychiku.

Zamerajte sa na zdravú životosprávu

Pleť je často odrazom celkovej (ne)pohody nášho organizmu, a tak sa vyplatí dlhodobo dodržovať zásady zdravého životného štýlu. Okrem vyváženej stravy dbajte tiež na pravidelnú relaxáciu a výdatný spánok

Nezabúdajte však ani na pitný režim – pleť je totiž potrebné hydratovať aj zvnútra. V tomto období navyše bylinkové čaje podporia imunitný systém a zahrejú na duši.