Ako na vianočné upratovanie hravo a bez námahy?

Ako na vianočné upratovanie hravo a bez námahy?

Vianoce. Niekto si predstaví vanilkové rožky, voňavý stromček v kúte obývačky a nekončiace sledovanie vianočných rozprávok. Ak to je aj váš prípad, gratulujeme. Mnohí ale veľmi dobre vedia, že kým príde vianočná pohoda, znamená to hneď niekoľko hodín starostlivého upratovania. Možno vám preto pomôže náš malý sprievodca rýchlou a jednoduchou vianočnou úlohou.

Podlahy zverte profíkom

Pečenie, zdobenie stromčeka aj zimné prechádzky znamenajú pre vaše podlahy jediné – veľa ihličia, omrviniek, prachu, smietok a blata. Ako s nimi zatočiť raz a navždy? Zverte ich profesionálom, ktorí sa postarajú o to, aby boli vaše podlahy denne dokonale čisté.

Využiť môžete robotický vysávač ETA Master, ktorý vie vysávať, mopovať aj dezinfikovať pomocou UV žiarenia. Na ovládanie vám stačí aplikácia v telefóne. Zatiaľ čo Eta Master pracuje, vy môžete pokojne zarábať cesto na perníčky.

Ak dávate prednosť ručnému vysávaniu, poobzerajte sa po tyčovýom vysávači ako je ETA Supersonic. Je určený pre tých, ktorí chcú mať perfektne povysávané a tiež dôkladne vyčistenú podlahu namokro. Nové tyčové vysávače totiž nielen hĺbkovo čistia podlahu, ale rovno ju za sebou vysušia. Už nebudete musieť chodiť v ponožkách a po špičkách, aby ste si nepošliapali čerstvo vytrenú podlahu. 

Tí, ktorí majú doma malé deti alebo alergikov, určite ocenia parnú silu a ručný čistič ETA Azurit. Naparuje podlahu a mopuje v jednom kroku. Takéto čistenie je navyše veľmi ekologické, pretože sa zaobíde bez chémie a saponátov. Horúca para vie zlikvidovať až 99% baktérií a všetky povrchy tak budú dokonale hygienicky čisté.

Poďte ďalej, vzduch je čistý

Už sa tešíte na tohtoročné vianočné návštevy? Pozvite ich k vám, až bude dokonale čisto. Vďaka čističkám vzduchu si môžete byť istí, že u vás nebudú prachy, alergény, roztoče, a že sa nemusíte báť pozvať ani alergikov.

Čističky vzduchu vedia pracovať aj s ionizátorom, ktorý obohatí vzduch v miestnosti o aktívny kyslík. V uzavretých miestnostiach sa nám ho často nedostáva, takže vďaka čističke bude váš domov zase o niečo zdravší.

O takej čistote ste nemali ani páru

Málokto sa vyložene teší na predvianočné umývanie okien. Ono to tiež nie je žiadna radosť umývať ich pri novembrových smrštiach a decembrovom mraze. Máme tu pre vás pomocníka, s ktorým to pôjde ako po masle.

ETA Aquabelo je parný čistič, ktorý funguje na princípe horúcej pary. Môžete ho využiť na rýchle a veľmi efektívne umývanie okien, ale aj parapetov a okenných rámov. A nielen to, nebojte sa ho pustiť do celej domácnosti. Poradí si s usadeninami okolo sprchového kúta alebo v škárach, dokonale vyčistí vaňu alebo záchodovú misu, o kuchynských usadeninách a mastnote ani nehovoriac.

Navyše je jeho prevádzka vhodná aj do domácností, kde si nepotrpí na čističe a iné prípravky. Horúca para nepotrebuje ďalšie prímesi a čistí povrchy dokonale. 

Hmmm, tu to teda vonia

Tiež milujete voňavé byty? A všimli ste si, že v každej domácnosti to vonia trochu inak? O vianočné vône sa často postarajú vanilkové rožteky, medové perníčky alebo zrelé pomaranče. Keď budete mať hotovo, môže ich skvele zastúpiť aróma difuzér ETA Himalaia. Na rozdiel od perníčkov a pomarančov totiž vie vzduch ionizovať, zvlhčovať a má aromaterapeutické účinky.

Himalájska soľ v aróme difuzéra ETA Himalaia pomáha zlepšovať kvalitu vzduchu v miestnosti, pomáha lepšie dýchať a uvoľňuje myseľ. Predovšetkým vo vykurovacej sezóne, kedy bývajú byty prekúrené a vzduch suchý, sa tiež stará o zvlhčovanie vzduchu. Vďaka niekoľkým kvapkám vonných olejov sa môže vaša domácnosť ponoriť do vône borovicového ihličia, vianočnej purpury alebo sviežeho a energizujúceho eukalyptu. Potom už len stačí pustiť rozprávku a vyložiť si nohy.

Vybavte sa včas dobrými čističmi

S dobrými čistiacimi prípravkami máte pol práce hotovej už vopred. Vyvinuli sme pre vás hneď niekoľko prípravkov ETA Purita, ktoré si poradia s mastnotou aj špinou. Medzi nimi je napríklad čistič na kuchynskú mastnotu a pripáleniny, čistič chladničiek proti nečistotám a zápachu, ale aj špeciálny prípravok na nerezové povrchy a čistič pre práčky a umývačky riadu. Aj domáce spotrebiče totiž potrebujú z času na čas vyčistiť, aby fungovali tak, ako majú.