Jarné upratovanie od stropu až po podlahy: Nech sa prach a špina vyparí

Jarné upratovanie od stropu až po podlahy: Nech sa prach a špina vyparí

Príchod jari sa neodmysliteľne spája s dôkladným upratovaním domácnosti. Lúče jarného slnka sú totiž nekompromisné a posvietia si na každý kút. Na pomoc si preto vezmite praktických pomocníkov, ktorí si hravo poradia aj s horšie prístupnými miestami.  

Zvoľte správny smer 

Príslovie „začať pekne od podlahy“ berte v tomto prípade trocha s rezervou. Pri upratovaní je omnoho lepšie postupovať smerom zhora dole – v opačnom prípade by vám prach a nečistoty stierané z vyššie položených políc padali na už upratanú podlahu a vám by nakoniec nezostávalo nič iné, ako ju povysávať a umyť znova. Štartovná pozícia je teda jasná – vrhnite sa na prach usadený na najvyšších policiach, vrchných plochách vstavaných skríň a lustroch.  

Prach z ťažko prístupných miest, ako sú radiátory, dvere či rámy obrazov, pomôžu odstrániť vysávače so špeciálnymi hubicami a nadstavcami. Aby ste dosiahli do všetkých rohov a zákutí, siahnite po extrémne výkonnom vysávači ETA Magic X-treme s digitálnym motorom novej generácie a extrémne účinnou filtráciou. Poslúži ako tyčový a ručný vysávač s bohatým príslušenstvom, s ktorým poupratuje takmer celú domácnosť. Niekoľkými ťahmi oživí tiež čalúnený nábytok, z ktorého precízne pozbiera každú omrvinku a vlas. Skutočný špecialista je aj na chlpy zvieracích maznáčikov.

Ďalším bodom programu je upratovanie okien. Pokiaľ sa chcete vyhnúť únavnému umývaniu handrou, alebo neustálemu namáčaniu vo vedre s vodou a saponátom a nekončiacemu lešteniu, pozvite si na pomoc praktického pomocníka na čistenie okien ETA Finestro. V jednom kroku stiera a zároveň odsáva prebytočnú vodu s nečistotami. Poradí si aj so špinavými zrkadlami, keramickými obkladmi, dlaždicami a sprchovými kútmi.    

Teraz prichádza čas na upratovanie políc, vitrín a knihovní, ktoré sa vo vašom zornom poli objavujú najčastejšie. Nezabudnite ani na konferenčné či pracovné stoly. Všetko dôkladne zotrite vlhkou handrou a pred opätovným naskladaním kníh a dekorácií nechajte povrch poriadne vysušiť. 

Záverečné upratovanie podlahy je potom s tyčovým vysávačom ETA Magic X-treme hračka. Nečistoty zbiera do dvoch nádob na prach, a tak sa úplne vyhnete nutnosti výmeny vreciek na prach.

Plnou parou proti nečistotám  

Najobávanejšie časti domácnosti, čo sa náročnosti upratovania týka, býva kuchyňa. Aj napriek priebežnému umývaniu pracovných plôch tu zostáva množstvo zaschnutých nečistôt, odolná špina a usadené mastnoty. Ako sa ich zbaviť? Pomôže vám parný čistič a vysávač ETA Steam Master. Silou pary rozpustí mastnotu, pomáha odstraňovať vodný kameň a účinne dezinfikuje. Pomocou praktických nadstavcov s ním okrem kachličiek a spár vyčistíte tiež varnú dosku, drez a jeho okolie, ale aj rúru či gril.

 

Pri upratovaní kuchyne venujte pozornosť tiež chladničke, vyhoďte potraviny po záruke, police umyte vodou s trochou octu a pokiaľ je to potrebné, odmrazte mrazničku. 

Para potom nájde svoje využitie tiež v kúpeľni, kde vydezinfikuje a vyčistí všetky povrchy vrátane sprchového kúta či zrkadla. Pri parnom upratovaní sa navyše zaobídete bez chemických čistiacich prostriedkov, čo je nielen ekonomické, ale tiež ekologické.

Čistič ETA Steam Master pomôže aj s pomyselnou záverečnou bodkou celého upratovacieho maratónu. Ľahko s ním oživíte rôzne textílie vo vašej domácnosti – para totiž prenikne hlboko do tkaniny, kde účinne ničí baktérie. Tento multifunkčný pracant navyše vysáva, naparuje a mopuje v jednom kroku, a tak sa v priebehu niekoľkých málo minút a ťahov postará tiež o čistú podlahu.

Špina už nedostane šancu

Okrem sezónneho upratovania udržujte domácnosť čistú aj priebežne. Výrazne vám to uľahčia moderní pomocníci na upratovanie, ako sú výkonné tyčové vysávače, ktoré sú vždy po ruke. 

Pokiaľ by ste však boli radšej, keby ste sa upratovaniu podlahy vôbec nemuseli zúčastniť, zvážte zaobstaranie robotického vysávača. Obľúbený ETA Raggio navyše môžete ľahko ovládať a dávať mu úlohy aj na diaľku pomocou smart aplikácie priamo vo vašom mobilnom telefóne.

TIP Martina Jahody, category managera ETA:  

Aj u nás doma nakoniec zvíťazila kombinácia robotického a tyčového vysávača. Robot vysáva každý deň, tyčový vysávač používame občas, keď potrebujeme upratať miesta, kam by sa nedostal (napr. matrace alebo sedačky). 

Upratovanie ako na zavolanie

Robotické vysávače sú skvelým riešením, ako udržovať domácnosť priebežne čistú – bez námahy a časového tlaku. „Roboťáky“ s mobilnou aplikáciou sú potom skutočnými priateľmi na telefóne, ktorí vašu prosbu o pomoc nikdy neodmietnu. 

So smart aplikáciou ETA Raggio máte upratovanie úplne vo svojej réžii. Niekoľkými ťahmi po displeji vášho telefónu naplánujete upratovanie na určitý čas alebo dáte pokyn na jeho okamžité zahájenie, aj keď ste práve v práci alebo na prechádzke s deťmi. V reálnom čase potom môžete sledovať, kde sa vysávač práve nechádza.

Zvládne to celá rodina – aplikácia je totiž zdarma, v slovenčine a umožňuje nastaviť až 10 používateľských účtov. S vysávačom potom komunikuje prostredníctvom vašej domácej Wifi siete.

Na ceste za čistou podlahou sa nestratí

Laserová navigácia umožňuje robotickému vysávaču ETA Raggio výbornú orientáciu v priestore, voľbu optimálnej trasy a maximálnu efektivitu upratovania. Vysávač si do pamäte uloží mapu priestoru vašej domácnosti a potom už presne vie, kam sa vybrať a akým miestam sa naopak vyhnúť. Špeciálne požiadavky na upratovanie jednotlivých zón potom ľahko nastavíte v aplikácii.