Motivácia aj parťák - inteligentná váha vám pomôže dosiahnuť ciele

Motivácia aj parťák - inteligentná váha vám pomôže dosiahnuť ciele

Inteligentné spotrebiče nám bezpochyby uľahčujú život. Aby sme si ho však užili naozaj naplno, mali by sme sa cítiť dobre vo vlastnom tele. Prizvite si preto na pomoc inteligentnú váhu, ktorá vás na ceste za skvelou formou podporí. Čo všetko inteligentné váhy dokážu? Prečo vyberať tie s funkciou telesnej analýzy? A ako vám všetko uľahčí aplikácia vo vašom telefóne?  

Získajte dokonalý prehľad  

Hmotnosť nie je jedinou hodnotou, ktorú je dobré mať pod kontrolou. Tie správne informácie vám poskytnú inteligentné osobné váhy s funkciou telesnej analýzy, ktoré vám okrem minimálneho či optimálneho kalorického príjmu prezradia podrobnosti ohľadne zloženia vášho tela. Nie je totiž kilo ako kilo. S väčším podielom tukového tkaniva môžete vyzerať o niečo bacuľatejšie, ako keď bude veľká časť vašej hmotnosti tvorená svalovou hmotou.

Telesná analýza dokáže odhaliť aj prípadné zadržiavanie vody, ktoré je následne vhodné riešiť zmenou stravy či pitného režimu alebo konzultáciou s lekárom. K pokročilým funkciám niektorých váh patrí tiež informácie o množstve viscerálneho tuku (čiže vnútorného tuku medzi orgánmi) a o metabolickom veku, ktorý o vašej celkovej fyzickej kondícii a zdravotnom stave mnohé napovie.

Osobný tréner vo vašom vrecku

Najmodernejšie modely osobných váh navyše disponujú aplikáciíou do mobilného telefónu, ktorá vás bude na vašej ceste za fit telom sprevádzať doslova na každom kroku. Aplikácia slúži zároveň ako denník, v ktorom sa zhromažďujú všetky namerané hodnoty, ktoré sú následne vyhodnotené a zakreslené do prehľadných grafov. Je preto ideálnym nástrojom na kontrolu dlhodobého progresu.

Osobné váhy ETA Vital Body a Vital Trainer

ETA TIP: Skvelou pomocníčkou na ceste za vašimi cieľmi je analytická váha ETA Vital Trainer. Okrem množstva tuku, svalovej hmoty, viscerálneho tuku a vody v tele vypočíta tiež metabolický vek, BMI a minimálny kalorický príjem. Všetko zobrazí na prehľadnom displeji a vďaka aplikácii Vital Body aj priamo vo vašom mobile. Ak si však potrpíte na najmodernejšie technológie a čo najväčšie množstvo informácií, siahnite po vyspelejšej váhe ETA Vital Body s unikátnou aplikáciou Vital Body Plus, ktorá vás neprestane prekvapovať svojou komplexnosťou. 

Aplikácia Vital Body Plus meria až 18 telesných charakteristík (napríklad telesný tuk, podkožný tuk, viscerálny tuk, množstvo vody v tele, podiel svaloviny, stupeň obezity, BMI, hodnota minimálneho kalorického príjmu a ďalšie), ktoré následne pomocou bezdrôtovej technológie prenesie do aplikácie vo vašom mobilnom telefóne alebo tablete.

Aplikácia nielenže prehľadne monitoruje váš pokrok, ale výsledky aj vyhodnocuje, analyzuje a komentuje. Pohodlne si tak môžete nastaviť konkrétny cieľ a časové obdobie, počas ktorého chcete tento cieľ dosiahnuť a všetko ďalšie vyhodnocovanie už nechať na svoju inteligentnú spoločníčku. Okrem monitoringu vašich výsledkov tiež pribehne na pomoc s množstvom cenných teoretických informácií, vrátane sekcie otázok a odpovedí priamo v aplikácii. Ak budete chcieť, upozorní vás aj na to, že je čas na pravidelné váženie.

Aplikácia Vital Body Plus

Nebuďte na to sami

K jednému účtu vytvorenému v aplikácii Vital Body Plus môžete pridružiť až 8 používateľských profilov, ktoré váha navyše automaticky rozpozná. Zapracovať na svojej forme a zdraví tak môže napríklad celá rodina. 

Namerané hodnoty navyše môžete zdieľať aj so svojimi priateľmi na sociálnych sieťach. Aplikácia disponuje štyrmi základnými prednastavenými režimami zdieľania výsledkov, podporuje priame zdieľanie s účtom na Facebooku, prípadne vám umožní stiahnuť hodnoty pre zdieľanie formou obrázku. Rovnako tak umožňuje jednoduchú synchronizáciu s ďalšími aplikáciami (Google Fit, Apple Health, Fitbit). Na svojej ceste za vysnívanou formou tak už nemusíte byť sami.