Corny polievka

Corny polievka

 

4 porcie

 

2O minút

Pomocou mixéra ETA Vital Blend môžete ľahko a rýchlo pripraviť aj krémové polievky. Najprv orestujte cibuľový základ, pridajte zeleninu podľa chuti, povarte do zmäknutia, ešte teplé premixujte a môžete podávať. S prípravou vám rady pomôžu aj deti, ktoré mixovanie doslova milujú. Polievka z mrazenej kukurice je príjemne sladkastá a bleskurýchlo hotová.

 

Suroviny:

 

1 malá cibuľa

1 chilli paprička

2 strúčiky cesnaku

3 lyžice olivového oleja

500 g mrazenej kukurice

zhruba 1 l vody

soľ a čerstvo mleté korenie podľa chuti

8 kreviet na podávanie

 

stolový mixér ETA Vital Blend

väčší hrniec

lis na cesnak

panvica

Postup:

1. Cibuľu olúpte, chilli papričku zbavte semienok, pokiaľ nemilujete príliš ostré a nakrájajte oboje nadrobno. Cesnak olúpte.

 

2. V hrnci rozpáľte 1 lyžicu oleja a opečte na ňom chilli papričku, cibuľu a prelisovaný cesnak. Zhruba po 3 minútach prisypte kukuricu, podľa chuti osoľte, okoreňte a prilejte vodu. Varte 10 minút domäkka.

 

3. Medzitým očistite krevety, olúpte ich a zbavte hlavičky a chvosta a opečte ich na zvyšnom olivovom oleji z oboch strán do ružova, trvá to zhruba 3 minúty. V lete môžete krevety grilovať.
 

4. Uvarenú polievku rozmixujte dohladka, do Vital Blendu môžete naliať aj horúcu polievku. Podávajte ozdobenú grilovanými krevetami.