Extra silný kurací vývar

Extra silný kurací vývar

 

4 porcie

 

90 minút

Poctivý domáci vývar je malý kuchársky zázrak plný sily. Za pár minút nasypete všetky suroviny do hrnca a než sa premení na liečivý elixír, môžete si napríklad zdriemnuť. Čím ďalej vývar varíte, tým silnejší a poctivejší bude. Pokiaľ cibuľu ponecháte v šupke, polievka získa krásnu zlatú farbu, ocot sa postará o silnejší vývar z kostí. Multifunkčný hrniec ETA Tauro bude kontrolovať čas za vás a nemusíte sa ani báť, že by vývar pretiekol. Proste na vás počká, až si pre neho prídete.

Suroviny:

2 mrkve
¼ zeleru
1 petržlen
1 cibuľa

skelet a odrezky z 1 kuraťa
5 guličiek čierneho korenia

5 guličiek farevného korenia
5 bobkových listov
1 zväzok byliniek podľa chuti (oregano, estragón, tymian, rozmarín...)
2 lyžičky soli
2 l studenej vody
2 lyžice octu 
200 g vaječných rezancov podľa chuti
zelená vnať jarnej cibuľky na dozdobenie
hladkolistý petržlen na dozdobenie
soľ a čerstvo namleté čierne korenie

multifunkční hrniec ETA Tauro

Postup:

 1. Jednu mrkvu, zeler, petržlen a cibuľu iba očistite, ale nelúpte. Vložte ju do hrnca ETA Tauro, pridajte skelet a odrezky z kuraťa, korenie, bylinky a soľ.
   
 2. Zalejte vodou, pokvapkajte octom a hrniec uzavrite. Nastavte program Varenie v tlaku na 1 hodinu.
   
 3. Po zaznení zvukového signálu odpusťte páru a veko otvorte. Vývar preceďte a vlejte späť do tlakového hrnca. Kosti nechajte chvíľku schladnúť, oberte mäso a pridajte ho k vývaru. Zeleninu a korenie už nebudete potrebovať.
   
 4. Druhú mrkvu očistite, nakrájajte na kolieska a pridajte do polievky. Nastavte program Varenie bez veka na 15 minút a mrkvu uvarte tak akurát.
   
 5. V inom hrnci uvarte rezance podľa návodu na obale. Pokiaľ by ste ich varili vo vývare, zakalil by sa.
   
 6. Uvarené rezance sceďte, rozdeľte na taniere, zalejte polievkou a ozdobte nadrobno nasekanou vňaťou jarnej cibuľky a petržlenom. Podľa chuti osoľte a pridajte čierne korenie.