Pečená ryba so zeleninou

Pečená ryba so zeleninou

 

2 porcie

 

55 minút

Ryby by sme mali jesť aspoň raz do týždňa. Predovšetkým morské druhy obsahujú omega-3 mastné kyseliny, ktoré chránia cievy pred infarktom, znižujú zlý cholesterol a zlepšujú imunitu. Ryby s bielom mäsom majú nízky obsah tuku a málo kalórií, ale sú bohaté na kvalitné bielkoviny. Inšpirujte sa španielskou kuchyňou, ku ktorej čerstvé ryby a zelenina neodmysliteľne patria a upečte si tresku, halibuta alebo napr. aj zubáča spolu s prílohou. Ryba zostane šťavnatá a v jednom pekáči sa chute krásne prepoja.

Suroviny:

2 filety z ryby s bielym mäsom (treska, platesa, zubáč)
300 g malých zemiakov
150 g fazuľových strukov
100 g hrášku
150 g cherry paradajok
100 g choriza
2 lyžice olivového oleja
soľ a čerstvo namleté korenie
chrumkavý svetlý chlieb na podávanie

Postup:

1. Zemiaky nelúpte, ale starostlivo ich očistite a umyte. Prekrojte ich na polovicu a naskladajte do nádoby Pečenky. Zľahka osoľte, okoreňte a pokvapkajte olivovým olejom. Chorizo nakrájajte na silnejšie plátky, položte na zemiaky a pečte 10–15 minút. Ak všetko pečiete v rúre, najprv ju predhrejte na 180 °C.

2. Pridajte fazuľové struky, hrášok a cherry paradajky. Zľahka premiešajte a nechajte piecť ešte 10 minút. Nakoniec na zeleninu položte filety a pečte 15–20 minút až kým bude ryba hotová. Ihneď podávajte, ideálne s čerstvým chrumkavým chlebom.