Zaostrené na tyčové vysávače. 4 dôvody, prečo by ste ich mali mať doma aj vy

Zaostrené na tyčové vysávače. 4 dôvody, prečo by ste ich mali mať doma aj vy

Skĺbiť prácu, starostlivosť o rodinu a domácich maznáčikov spolu s pravidelnou starosťou o domácnosť nie je nič jednoduchého. Aj preto výrobcovia prichádzajú na trh s neustálymi inováciami, ktoré dokážu zjednodušiť a spríjemniť život. Medzi také technologické vychytávky sa určite radí aj tyčový vysávač. Investícia doňho sa vyplatí ako gazdinkám, tak zaneprázdneným manažérom. Tu je hneď niekoľko dôvodov prečo.

Tyčové vysávače nie sú žiadny nezmyselný výstrelok posledných mesiacov. Na trhu sa už nejakú chvíľu objavujú, takže prešli dôkladným testovaním. Že ich popularita rastie svedčí o ich zmysluplnosti. Vďaka rade funkcií, nízkej váhe a absencii kábla sú totiž šikovným a praktickým súrodencom klasických vysávačov. V stále sa zrýchľujúcej dobe, kedy musí byť aj upratovanie domácnosti rýchle a efektívne, sú už dnes proste nepostrádateľným pomocníkom. A existujú pre to minimálne štyri dobré dôvody.

Nepotrebujú kábel a zapojenie do zásuvky

Úplne neoddiskutovateľnou prednosťou tyčových vysávačov je ich praktickosť. Vďaka akumulátoru totiž nepotrebujú byť pri vysávaní zapojené do elektriny. Nebudete tak za sebou vláčiť po dome kábel a vysávať môžete aj v miestach, kde zásuvky vôbec nie sú. Nabitý tyčový vysávač tak využijete nielen doma, ale napríklad aj na chalupe. Rada z nich má navyše vymeniteľný akumulátor, čo oceníte práve v miestach, kde nemáte možnosť vysávač jednoducho dobiť.

Sú stále po ruke

Vďaka svojmu tvaru a veľkosti môže stáť tyčový vysávač napríklad v rohu kuchyne a byť tak neustále po ruke. Vďaka silnému výkonu a sacím schopnostiam, ale vyčistí podlahu oveľa účinnejšie a rýchlejšie ako klasická metla.

Príkladom takého vysávača je ETA Moneto. Extrémny sací výkon a dlhá doba prevádzky zaručujú, že s ním zvládnete aj náročnejšie upratovanie. Vďaka dvom úrovniam sacieho výkonu sa vysávač prispôsobí každému povrchu. Tyčový vysávač môžete stlačením jedného tlačidla premeniť na praktickú ručnú jednotku. Tú využijete pri rýchlom upratovaní po obede alebo pri nehode v kuchyni. Moderný a elegantný dizajn z neho robia zaujímavý doplnok, ktorý rozhodne nebudete chcieť ukrývať niekam do komory.

Vyberte si vysávač ETA Moneto podľa vašich predstáv:

Sú ekonomické aj ekologické

Pokiaľ sa snažíte chovať šetrne k svojej peňaženke aj k planéte, máte hneď dva dôvody, prečo si tyčové vysávače obľúbiť. Ten prvý je, že nebudete potrebovať vrecká na prach. Nečistoty sa chytajú do nádoby, ktorú potom jednoducho vysypete do koša. Vyhnete sa preto zbytočnému kupovaniu vreciek na prach. Druhý dôvod je ich variabilita. Za cenu jedného produktu ich tak dostanete niekoľko. Rada tyčových vysávačov dnes totiž kombinuje hneď niekoľko zariadení v jednom.

Novinkou v rodine tyčových vysávačov je ETA Sonar – tyčový vysávač 2 v 1, s ktorým môžete najprv vysať podlahy a následne sa zamerať aj na ťažko prístupné miesta. Vďaka bohatému príslušenstvu s ním vysajete ľahko aj čalúnenie a vankúše. Štrbinovou hubicou sa zase dostanete do malých škár za nábytkom alebo do priehradiek v aute. Po použití zacvaknete ručný vysávač jednoducho späť a nebude vám v domácnosti zaberať žiadne miesto navyše. Vysávač je vybavený digitálnym motorom s dlhou životnosťou, ktorý vám vydrží slúžiť veľa rokov.

Dokáže viac než len vysávať

Obzvlášť, pokiaľ neustále bojujete s časom a nechce sa vám tráviť hodiny vysávaním a umývaním, oceníte multifunkčnosť niektorých tyčových vysávačov. Mnohé z nich už totiž dnes majú napríklad aj mopovaciu funkciu, takže s nimi zašpinenú podlahu nielen vysajete, ale rovno tiež umyjete. Upratovanie tak s jediným pomocníkom zvládnete za pár minút. Pokiaľ vám nezostáva čas ani na to, aby ste počkali, kým podlaha uschne, poobzerajte sa po vysávači, ktorý má aj funkciu vysúšania. Upratovanie tak s jediným pomocníkom zvládnete iba za pár minút.

Hlavne pre rodiny s malými deťmi či štvornohými miláčikmi sa hodí tyčový vysávač ETA Fortis. Ten totiž spája tri funkcie do jediného zariadenia. Okrem bežného vysávania zvládne aj umytie podláh a vysušenie. Pokiaľ teda dieťa napríklad rozleje šťavu, stačí vám tekutinu povysávať a následne podlahu rovnakým vysávačom pretrieť, aby nelepila. Zároveň aj pomocou UV svetla podlahu účinne dezinfikuje a ničí až 99,9 % baktérií. FORTIS je možné použiť na všetky typy tvrdých podláh, môžete do neho naliať aj prípravok na čistenie, na ktorý ste zvyknutí. A to už je veľa dobrých dôvodov dať tyčovým vysávačom šancu!