Domáca dielňa na fešákov: Manuál starostlivosti o vlasy a fúzy pre moderných mužov

Domáca dielňa na fešákov: Manuál starostlivosti o vlasy a fúzy pre moderných mužov

Pestovaný vzhľad už dávno nie je iba doménou žien. Naopak – podľa súčasných trendov ide atraktivita mužov s upraveným zovňajškom ruka v ruke. So skromnou, ale starostlivo vybranou výbavou sa o seba navyše môžu aj zástupcovia mužského pohlavia starať jednoducho a v pohodlí domova.

Hladko oholený, dobre naladený

Pri výbere holiaceho strojčeka hrajú zásadnú úlohu hlavice, ktoré odvedú väčšinu práce. Medzi najosvedčenejšie preto patria frézkové holiace strojčeky so systémom troch dokonale spolupracujúcich hlavíc. Tie zaistia hladké oholenie, pri ktorom sa adekvátnej pozornosti dostane aj horšie prístupným partiám.

Na úpravu línie kotliet a fúzov potom príde vhod odklopný zastrihávač, ktorým sú moderné holiace strojčeky vybavené už väčšinou automaticky.

ETA TIP: Holiaci strojček ETA Charlie je uspôsobený na bezdrôtovú aj sieťovú prevádzku. Keď sa teda batéria vybije, môžete sa jednoducho spoľahnúť na napájací kábel. Model ETA Christoph je potom vybavený kvalitným akumulátorom, ktorý vám svojou výdržou až 150 minút vyrazí dych. Zostávajúcu kapacitu akumulátora navyše ukazuje prehľadný displej, takže jednoducho vychytáte, ako nabíjanie načasovať.

Pokiaľ namiesto hladko oholenej tváre preferujete kratší či dlhší porast, mali by ste dbať na jeho pravidelnú úpravu a zastrihávanie. Vyhnete sa tak dojmu zanedbaného zovňajšku, ktorý navyše väčšinu mužov robí na prvý pohľad staršími. O briadky a dlhšie fúzy sa potom môžete starať k tomu určenými olejčekmi.

ETA TIP: Pri starostlivosti o pleť vám pomôže sonická čistiaca kefka, ktorá zďaleka nie je určená iba pre ženy. Jemnými pohybmi pleť masíruje a zbavuje ju nečistôt, a tak pomáha predchádzať nevzhľadným zanieteným pórom a predčasným známkam starnutia.

Kadernícky salón vo vašej kúpeľni

V rámci domáceho skrášľovania si môžete ľahko dopriať aj precízne strihaný účes. S tým vám pomôže praktický zastrihávač vlasov s nadstavcami pre rôznu dĺžku strihu. Dlhším vlasom príde vhod tiež nadstavec na prestrihávanie, ktorý účes odľahčí a predíde nechcenému efektu helmy.

Tou najdôležitejšou súčasťou je ale kvalitná a ostrá nerezová čepeľ, ktorá sa postará o perfektné zastrihnutie každého vlasu. Práca so zastrihávačom je tak oveľa efektívnejšia a vďaka prepracovanej technológii krytia čepelí tiež bezpečnejšia než pri strihaní nožnicami.

Zatiaľ čo sa pri sieťovej prevádzke nemusíte starať o kapacitu akumulátora, absencia napájacieho kábla nahráva bezproblémovej manipulácii, a to hlavne pri samoobslužnom použití zastrihávača.

ETA TIP: Sieťovú aj akumulátorovú prevádzku umožňuje napríklad obľúbený zastrihávač vlasov ETA Tommy.

Pokiaľ navyše často meníte svoje pôsobisko, ale chcete mať účes stále ako zo škatuľky, vyberte si zastrihávač s praktickým cestovným puzdrom.

ETA TIP: Zastrihávač ETA Eliot s cestovným puzdrom a bohatým príslušenstvom sa postará nielen o vaše vlasy, ale aj chĺpky a úpravu fúzov.

A ako na to prakticky? 

Väčšine mužov a chlapcov pristane krátky strih do stratena. So zastrihávačom ETA Eliot tak môžete zvoliť napr. nasledujúci postup:

1. Najprv celú hlavu zastrihnite nadstavcom s dĺžkou strihu 4 - 6 mm, a to vždy proti smeru rastu vlasov. 
2. Následne nadstavec odoberte a nastavte dĺžku strihu na 2,8 mm. Vertikálnymi ťahmi vyhoľte oblasť od krku k temenu hlavy. Hneď ako sa budete blížiť k časti, kde majú vlasy zostať dlhšie, strojček jemne odtiahnite, aby ste vytvorili plynulý prechod bez nevzhľadného zubu.
3. Úpravu zakončite nadstavcom s dĺžkou strihu 0,8 mm, ktorý použite na oblasť krku. Pri pohyboch smerom hore strojček opäť mierne oddiaľte, aby ste dosiahli efekt jemných prechodov.

A aké sú ďalšie zásady?  

  • Vopred si rozmyslite, ako má účes vyzerať.
  • Pred strihaním vlasy dobre vysušte – strihanie na sucho je jednoduchšie, a navyše tým predídete hrdzaveniu čepelí.
  • Neponáhľajte sa a nezmätkujte – pokojné tempo vám pomôže dosiahnuť vytúžený výsledok a rovnomerný strih. 
  • Po použití strojček očistite priloženou kefkou a nezabudnite na pravidelné olejovanie čepelí. 

Vychytajte detaily

Ochutnávku príslovia, že sa pre krásu musí trpieť, ponúka úprava obočia pinzetou. Jeho usmernenie do požadovaného tvaru sa aspoň spočiatku nezaobíde bez niekoľkých bolestivých zášklbov. Výsledok ale rozhodne stojí za to – nevzhľadné húštie zarastené nad koreňom nosa zbytočne skrýva nie jeden uhrančivý mužský pohľad.

Chĺpky rebelsky vykúkajúce z uší alebo nosa skrotí malý, ale šikovný pomocník v podobe zastrihávača chĺpkov. Ten je často vybavený ďalšími nadstavcami na úpravu kotliet alebo línie obočia, a tak poslúži tiež ako pohotovostný a kompaktný spoločník napr. na služobné cesty.

ETA TIP: Zdravý a žiarivý úsmev je základným stavebným kameňom atraktívneho vzhľadu. Cesta k nemu vedie cez pravidelnú starostlivosť účinnými, ale šetrnými sonickými zubnými kefkami