Na chate ako doma: Zaobstarajte si malých, ale šikovných pomocníkov

Na chate ako doma: Zaobstarajte si malých, ale šikovných pomocníkov

Na chate spravidla nie je miesto nazvyš, napriek tomu si aj tu môžeme dopriať maximálne pohodlie. Stačí si iba pozvať tých správnych pomocníkov – malých svojimi rozmermi, ale veľkorysých funkciami, odhodlaných podporiť nás v tom, za čím väčšinou na chatu odchádzame – oddýchnuť si od každodenného zhonu a užiť si zaslúženú pohodu.

Malá kuchyňa all inclusive

Aj priestorovo skromnú kuchynku je možné vybaviť tak, aby vám v nej nič dôležité nechýbalo. Základom je malá chladnička, ktorá spoľahlivo ochráni rýchlo sa kaziace potraviny. Voľte modely s nízkou spotrebou a úsporným LED osvetlením. Vhod príde tiež mraziaci priestor pre železné zásoby jedla a prebytky zo záhradky.   

Chladnička ETA Storio


Zriekať sa nemusíte ani rannej kávy či horúceho bylinkového čaju, ktorý príde vhod počas chladnejších večerov. Stačí si zaobstarať rýchlovarnú kanvicu kompaktných rozmerov (vyberať môžete aj z tých cestovných) s vysokým príkonom a bezpečnostnými prvkami. Tiež milovníci espressa môžu zabudnúť na kompromisy – pre automatický kávovar ETA Nero nájdete vďaka jeho šírke iba 18 centimetrov miesto aj v tej najmenšej kuchyni. 

ETA TIP: Kúzlite s parnou tryskou pre našľahanie mikropeny z mlieka a pripravte si aj na chate výstavné cappuccino ako z vašej obľúbenej kaviarne.

Drahocenný čas vyhradený na odpočinok potom nestrácajte umývaním špinavých tanierov. Stolová umývačka ETA nezaberie veľa miesta, a napriek tomu pojme až šesť sád riadu. Vďaka ôsmym programom sa bude opäť blyšťať čistotou a vy stihnete všetko, čo ste mali v pláne, vrátane poobedného šlofíka.

Hosťom na svojej vlastnej chate

Aby ste sa dobre najedli, nemusíte stráviť v kuchyni celé dopoludnie. Radšej sa spoľahnite na praktické spotrebiče, ktoré prípravu jedla zariadia z veľkej časti za vás.  

Pokiaľ ste si uvarili jedlo do zásoby, oceníte hlavne praktickú mikrovlnnú rúru ETA Klasico s intuitívnym ovládaním. Tá okrem piatich stupňov mikrovlnného výkonu disponuje tiež dvoma režimami rozmrazovania. Ak nemáte na chate klasický sporák, môžete si zaobstarať indukční varič

Na chatu ako stvorený je potom aj legendárny hrniec na pečenie ETA Pečenka, ktorý vykúzli príjemnú domácu atmosféru, nech už ste kdekoľvek. Ušetrí miesto aj spotrebovanú energiu. Na čom však nešetrí, je chuť a šťavnatosť výsledných pokrmov. Vďaka nepriľnavému povrchu je navyše ľahká aj jeho následná údržba. 

Pre rýchly a ľahký obed alebo pohodové susedské stretnutie majte po ruke tiež elektrický kontaktný gril. Dve grilovacie plochy, ktoré je možné plne roztvoriť, sa spoľahlivo postarajú o poriadny kus mäsa, šťavnatú grilovanú zeleninu aj o dochrumkava opečené pečivo.

ETA TIP: Prikláňate sa k zdravšiemu životnému štýlu a ani na chate nechcete úplne vypadnúť zo zaužívaného režimu? Naučíme vás grilovať zdravo.  

Čas strávený tak, ako máte radi

Pokiaľ je pre vás chata symbolom vytúženého pokoja a príležitosti venovať sa činnostiam, ktoré inak neustále odkladáte, vybavte si ju tak, aby vám poskytovala maximálne pohodlie. Nezabudnite ani na úsporné LED lampičky s dotykovým ovládaním. Umožnia vám zvoliť si nielen optimálnu teplotu svetla, ale aj jeho intenzitu, a tak prídu vhod pri čítaní či šití, rovnako ako počas intímnych chvíľ.

Tepelný komfort si potom môžete dopriať s teplovzdušným ventilátorom ETA Vietro – v parných letných dňoch príjemne ochladí, vďaka funkcii teplého vzduchu však dokáže aj zahriať. Navyše je ľahký a jednoducho prenosný.

ETA TIP: Pokiaľ si na záhradke na chate pestujete ovocie či zeleninu, alebo sa vydávate na huby do blízkeho lesa a na neďalekú lúku pre bylinky, oceníte výpomoc kvalitnej sušičky. Poradíme vám, ako ju využiť skutočne naplno

Bylinky

Podčiarknite svoju prirodzenú krásu

Oddýchnutá a spokojná tvár je síce tým najspoľahlivejším prírodným skrášľovadlom, napriek tomu si na chate môžete užiť príjemný pocit z upraveného zovňajšku. Cestovný sušič vlasov vďaka svojim praktickým rozmerom nezaberie veľa miesta, a aj tak vašim vlasom dopraje profesionálnu a šetrnú starostlivosť. Praktický kulmofén potom ponúka vysušenie mokrých vlasov aj ich styling v jednom.

Aj ležérne oblečenie potom môže byť slušivé. Prietrž jeho nevzhľadnému pokrčeniu urobí naparovač odevov ETA Lara.

Mimo domova sa nemusíte vzdávať ani dôkladnej starostlivosti o zdravie svojej ústnej dutiny. Sonická zubná kefka ETA Holiday vám okrem dlhej výdrže a troch režimov čistenia ponúkne tiež praktické cestovné puzdro, ktoré sa postará o uloženie kefky, jej nabíjanie a dezinfekciu pomocou UV sanitizéra.