Vypečený domáci jogurt alebo džem – netradičné využitie domácich pekární vás prekvapí

Vypečený domáci jogurt alebo džem – netradičné využitie domácich pekární vás prekvapí

Viacúčelové spotrebiče sú v kuchyni vítanými pomocníkmi – šetria peniaze, čas aj miesto, ktorého na väčšine kuchynských liniek nie je nazvyš. Domáce pekárne nahradia jogurtovač, zastúpia hnetací robot a zvládnu tiež uvariť vašu obľúbenú marmeládu.  

Múčniky a dezerty

Že si pekáreň poradí s klasickým sladkým pečivom, asi nebude až takým prekvapením. Pokiaľ áno, nechajte sa inšpirovať napr. naším obľúbeným mazancom. Možno by vás však nenapadlo spoľahnúť sa na domácu pekáreň tiež pri príprave lahodných múčnikov, ktoré môžete hrdo naservírovať všetkým vašim návštevám. Vyskúšajte napr. vláčny banánový chlebíček, s ktorým bez problémov pohostíte aj bezlepkárov.

Banánový chlebíček

Dokonale nadýchané cesto

Ako sme naznačili v predchádzajúcom článku, domáce pekárne dokážu výrazne uľahčiť prípravu všemožného cesta. Zhostia sa miešania aj hnetenia, a navyše dohliadnu na ich kysnutie. Obmedzovať sa pritom nemusíte iba na koláče. Čo takto pekáreň poveriť prípravou nadýchaného tortového korpusu alebo cesta na výborné kysnuté knedlíčky s ovocím ako od babičky?

Krémový domáci jogurt

Domáci jogurt je nielen chutnejší a lacnejší ako ten kupovaný, často je aj vďaka jednoduchému zloženiu aj omnoho zdravší. Jeho následné dochutenie je potom úplne vo vašej réžii. Za menšie množstvo vyhodených plastových pohárikov vám potom poďakuje tiež životné prostredie.

Domáci jogurt

Džem, marmeláda a čatní

Nepriľnavú nádobu na pečenie môžete využiť tiež na spracovanie ovocia. Vďaka programu Džem alebo Marmeláda vykúzlite v pekárňach ETA Duplica aj v oboch modeloch ETA Delicca lahodný ovocný džem alebo pikantné chutney. Letné zásoby zo záhradky tak už nikdy neprídu nazmar.

Pomarančová marmeláda so zázvorom

Kompletné menu

Domáci chlieb aj džem už máte a teraz si lámete hlavu, čím pohostiť milovníkov mäsa? Rovnako jednoducho ako čerstvý chlieb upečiete v domácej pekárni ETA tiež sekanú z mletého mäsa. Stačí iba vložiť všetky potrebné ingrediencie, zvoliť univerzálny program Pečenie a nechať pekáreň opäť odviesť skvelú prácu.