Deti do školy, vy k sporáku? Ale kdeže. Máme rady, ako zvládnuť všetky povinnosti a nezblázniť sa

Deti do školy, vy k sporáku? Ale kdeže. Máme rady, ako zvládnuť všetky povinnosti a nezblázniť sa

Prázdniny vždy utečú ako voda. Leto a kúpanie pomaly strieda strúhanie pasteliek a hľadanie krabičiek na desiatu, ktoré sa od minulého roka zasa niekam záhadne podeli. Večerné grilovanie a šaláty na obed striedajú teplé večere a niečo zdravé pod zub do školy. Ako vyzrieť na návrat detí do školy a nezblázniť sa v kuchyni?

Domáce? Áno, ale rozumne

Pečenie je síce radosť, ale zaberie veľa času. Môžete naň vyzrieť s domácou pekárňou. Tie naozaj dobré vedia nielen upiecť chlieb a nakysnúť cesto na pizzu. Hľadajte takú, ktorá má viac programov, a ktorá dokáže zamiesiť cesto na buchty a kysnuté koláče, upiecť chlieb, rožky, má formu na muffiny či žemle a navyše sa postará aj o výrobu domáceho jogurtu. Taká je napríklad domáca pekáreň ETA Delicca II Max. Stačí pridať suroviny a pekáreň zapnúť. Sama už upečie chlieb, rožky, muffiny alebo pripraví cesto. Medzitým sa pokojne môžete pustiť s deťmi do úloh alebo vyraziť na prechádzku.

ETA TIP: recept na žitný chlieb do formy alebo dobručké müsli muffiny nájdete v našom novom recepte na blogu Tu je doma.

Dochádzajú vám nápady na desiatu? Vyriešte to dobrým sendvičovačom

Na krajec chleba so šunkou to už dnes neuhráte. Ak vám často dochádzajú nápady na dobré desiate do školy alebo do práce, možno je čas zaobstarať si dobrý sendvičovač. Sendviče s trhaným mäsom, s čedarom alebo s kuracím mäsom môžete striedať s makovými lievancami, ale tiež s domácimi vafľami, panini alebo detskými koláčikmi. A ešte niečo – doma nahradí aj gril a má nepriľnavý povrch, ktorý sa ľahko a rýchlo udržiava.

Niečo zdravé so sebou

Zatiaľ čo je v lete čerstvá zelenina a ovocie všade po ruke a melón už možno nemôžete ani vidieť, jeseň a zima bývajú na čerstvé ovocie o niečo chudobnejšie. Ak ste si ale zamrazili letnú úrodu na neskôr, bude pred zimou najvyšší čas ju vytiahnuť. Zatiaľ čo dostať do detí dostatok surového ovocia a zeleniny môže byť problém, smoothies a ovocné šťavy v nich zmiznú raz dva. Doplníte tak dostatok vitamínov, vlákniny i minerálov. Smoothies alebo ovocné šťavy sa tiež hodia na cesty, do práce alebo do školy ako desiata, ktorá zasýti aj nakopne. S dobrým mixérom máte hotovo za pár minút. 

Čo keby niekto varil za vás?

Navariť pre celú rodinu zaberie veľa času. Okrem teplých jedál sa určite pravidelne púšťate do nátierok, dezertov, krémov, pečenia, krémových polievok alebo zaváranín. Občas by sa zišla kúzelná palička, s ktorou by ste všetko zvládli raz dva. Čo by ste ale povedali divotvornému hrncu? Takému, do ktorého stačí vložiť suroviny a on sa postará o krájanie, miešanie, varenie aj pečenie. Takému, ktorý sám od seba pozná stovky receptov a naučí sa aj tie vaše najobľúbenejšie? A navyše takému, ktorý sa sám vypne, keď bude mať všetko hotové. Viete, taký hrniec existuje nielen v rozprávkach, ktoré čítate deťom pred spaním. Máme ho aj my v ETE, volá sa Leonardo a ak je na svete spotrebič, ktorý dokáže zastúpiť väčšinu práce za vás, je to práve on. Veríme, že s ušetreným časom budete vedieť veľmi dobre naložiť.