MDŽ ako oslava ženstva – dovoľte si rozkvitnúť (a už nezvädnúť)

MDŽ ako oslava ženstva – dovoľte si rozkvitnúť (a už nezvädnúť)

Tiež máte Medzinárodný deň žien spojený s povinnou kyticou a neosobným blahoželaním od zástupcov mužského pohlavia? Skúste to tento rok inak – nečakajte na ocenenie a ďakovné slová od ostatných a radšej túto príležitosť využite na oslavu vlastného ženstva. Máme pre vás tipy, ako potešiť telo aj dušu.

Starajte sa o seba, ako o svojich najbližších

Staviate sa až na posledné miesto? To je zásadná chyba. Veď aj v skutočne núdzových situáciách musíte najprv nasadiť kyslíkovú masku sama sebe, aby ste potom mohla pomôcť svojim blízkym. Rozmaznávanie si preto doprajte pravidelne a patrične si svoju súkromnú chvíľku užite – nie je na tom vôbec nič sebecké. 

Doslova od hlavy až k päte sa o seba môžete starať s kolekciou ETA Fenité. Základom je pravidelné hĺbkové čistenie pleti sonickou kefkou a starostlivosť o chodidlá, ktorú vám uľahčí praktický elektrický pilník. Zbaviť sa chĺpkov vám pomôže IPL epilátor s omladzujúcim nadstavcom.

ETA TIP: Sonické kefky ETA Fenité pleť nielen čistia, ale aj masírujú a prekrvujú, a tým pomáhajú predchádzať jej starnutiu. V našom článku sa o nich dozviete viac.

O skrášlenie na počkanie sa potom postarajú elegantné sušice vlasov, praktické kulmy alebo žehličky, ktoré vďaka najnovším technológiám vlasy zároveň vyživujú. Ako bonus pozdvihnú aj vaše sebavedomie. Že sú vlasy korunou krásy, sa totiž skutočne nehovorí nadarmo. 

ETA TIP: Poradíme vám, ako ľahko a efektívne vytvoriť rôzne druhy lokní.

Robte to, čo vás teší

Prejavom sebalásky môže byť okrem starostlivosti o zovňajšok tiež umenie dopriať si chvíľu pre seba. Jednoducho si vyhoďte nohy hore, usaďte sa s knihou alebo chvíľu iba tak meditujte a premýšľajte o živote. K navodeniu pohodovej atmosféry pomôže aj aromaterapia.

ETA TIP: Upratovanie tentokrát prenechajte iným. Poproste ostatných členov domácnosti alebo sa spoľahnite na robotický vysávač.

Potešenie hľadajte aj v jedle a odmeňte sa niečím dobrým. Tým vás však nenabádame k obžerstvu – kvalitných pochutín stačí malá porcia, ktorá ale prinesie veľký pôžitok. Čo napr. plátok vysoko percentnej čokolády, kúsok francúzskeho syra, alebo pohárik dobrého vína?

Dajte priechod tvorivosti

Ženy sú od prírody kreatívne a väčšinou ovplývajú citom pre detail. Zároveň majú tendenciu starať sa o rodinný krb a vytvárať okolo seba príjemné, útulné prostredie. Okrem skrášľovania domácnosti vlastnoručne vyrobenými dekoráciami, môžete dať priechod svojej tvorivej energii tiež v kuchyni. Upečte niečo sladké alebo sa ponorte do tajov výroby domáceho pečiva. Inšpirujte sa pri tom našimi receptami.

ETA TIP: Pravou rukou každej ženy, ktorá si tvorenie v kuchyni užíva, je kvalitný kuchynský robot. Jeho pomoc je skutočne nedoceniteľná – urobí za vás takmer všetku tažkú prácu, a vy tak budete mať oveľa viac energie a času venovať sa detailom (napríklad zdobenie), ktoré vám rozžiari oči tvorivým nadšením.

Vyhrať sa môžete tiež s prípravou domácich cestovín alebo múčnikov, ktoré si žiadajú extra dávku trpezlivosti. Skúste napr. tradičné valašské frgále s niekoľkými druhmi náplní.

Stretávanie, rozprávanie, zdieľanie

Ženské kruhy majú svoju tradíciu už od pradávna. Pozvite preto kamarátky a urobte si pohodový večer. Nalejte si k tomu pohár vína (a nezabudnite ho správne vychladiť alebo si uvarte dobrú kávu.

Okrem priateľov si však nájdite čas tiež na sestry, mamky, babičky a tety. Budete prekvapená, koľko rodovej múdrosti od nich načerpáte. Spoločný čas môžete stráviť napríklad v kuchyni, keď však budete poctivo počúvať, určite sa toho o živote priučíte oveľa viac, ako sú iba tradičné rodinné recepty.

Splyňte s prírodou a vsaďte na bylinky

Kráľovnou medzi ženskými bylinkami je alchemilka, ktorá priaznivo pôsobí na ženský hormonálny cyklus, plodnosť a pohlavné orgány. Ozdravné je však už samotné zbieranie bylín, ktoré je od nepamäti typicky ženskou záležitosťou. 

Napojiť sa na prírodu pritom nie je nijak zložité – jednoducho sa do nej ponorte. Prejdite sa bosá jarnou lúkou, napite sa z lesnej studničky a poriadne sa nadýchnite sviežeho vzduchu čo najďalej od veľkomesta.   

ETA TIP: TIP: O čistejší vzduch vo vašej domácnosti sa postará čistička vzduchu. Vďaka funkcii ionizácie sa bude vaše domáce ovzdušie podobať tomu, ktoré si užívame vonku po búrke.