Vianočné inšpirácie pre váš domov

Vianočné inšpirácie pre váš domov

Začína Advent a s ním tiež prípravy na Vianoce u vás doma. Chystáte pečenie, adventný veniec so sviečkami, niečo pekné na dvere a tiež už premýšľate o darčekoch pre všetkých, ktorých máte radi? Poďte s nami načerpať inšpiráciu a pozrieť sa na tohtoročné vianočné trendy podľa ETA.

Stromček – jednoduchosť, pastelové farby a maxiozdoby

Tohtoročné Vianoce sľubujú trendy, ktoré si obľúbia milovníci jednoduchosti aj okázalosti. Po náročnom roku, si všetci určite zaslúžime poriadnu oslavu Vianoc, tak sa tento rok nebojte rozbehnúť zdobenie stromčeka vo veľkom. 

Pre tých, ktorí majú radi ozdoby v jednom duchu, je tu tento rok trend minimalizmu. Na minimalistickom stromčeku nájdete ozdoby v jedinej farbe, často v tradičných vianočných odtieňoch, zlaté alebo červené. Taký stromček nie je ozdobený reťazami ani desiatkami ozdôb, naopak je plný klasických vianočných gúľ, ktoré dopĺňajú umne schované svetielka. 

ETA TIP: Ihličie pod stromčekom? Zabudnite na to. Postarajú sa o to robotické vysávače a vy sa môžete pokojne pozerať na rozprávky. 

Ak máte radšej extravaganciu a váš stromček musí byť vždy iný, vyskúšajte tento rok pastelové farby. Pre nich sa najlepšie hodí umelý stromček s jemnou bielou čečinou, ku ktorej budú skvele pasovať pastelové tóny zelenej, ružovej, modrej a fialovej. Vyšantiť sa môžete ako s guľami, tak mašľami zo zamatu alebo papiera. Ideálne do moderných interiérov.

Trendom, ktorý nás baví, sú maxiozdoby. Vyžadujú síce poriadny stromček, ale navešať naňho tie najväčšie ozdoby, aké zoženiete a ešte na stenu zaňho umiestniť veľkú svietiacu hviezdu, je otázka okamžiku. Taký stromček dokáže ohromiť.

Na cukrovinky s dobrým plánom

Vyšantiť sa tento rok môžete tiež pri príprave cukroviniek. Aby ste si s tým nemuseli robiť veľkú hlavu, pripravili sme pre vás podrobný Plán pečenia vianočných cukroviniek. Množstvo receptov na cukrovinky nájdete priamo u nás v blogu.

A čo tento rok rozhodne nesmiete vynechať? Samozrejme klasiku, ako sú perníčky, vanilkové rožky alebo linecké. Čo by ste ale rozhodne mali vyskúšať, sú alternatívne spôsoby prípravy. Vegan, raw alebo z múky, ktorú bežne nepoužívate. Preto tu máme recept na špaldové linecké kolieska, žitné perníčky alebo mandľové sušienky s vôňou levandule.

Ak tento rok chystáte netradičný stromček, rozhodne k nemu budete potrebovať netradičné cukrovinky. Vyskúšajte preto štýlové tortové lízanky Cake Pops alebo luxusný taliansky dezert Capezzoli di Venere.

Aby vám išlo tento rok pečenie hladko od ruky, určite nečakajte s kúpou kuchynského robota až po Vianociach. Hneď, ako si naňho zvyknete, nebude vám jasné, ako ste bez neho mohli až doteraz byť. 

Nech všade voňajú Vianoce

Ak sa podľa niečoho pozná, že je už čas Vianoc, je to vôňa perníčkov, ihličia a pomarančov. Máme pre vás hneď niekoľko tipov na tie najvoňavejšie Vianoce. Vyskúšajte napr.: 

  • aróma difuzéry s vianočnými vôňami, 
  • nakvapkať pár kvapiek pomarančovej silice do misky s jedlou sódou, 
  • namiesto varenia punču pridať pomarančový olej do kávy alebo štipku škorice a kardamomu do cappuccina, 
  • pár vetvičiek jedlí alebo borovice položiť do misky na kúrenie, 
  • nájsť v lese na stromoch živicu a v kalíšku od čajovej sviečky ju rozohriať nad aróma lampou, 
  • upiecť tie najvoňavejšie perníčky pod slnkom. 

Urobte si pohodu

Aby vás pred Vianocami nestrašila nočná mora z vianočného upratovania, zoberte tento rok do svojich služieb pomocníkov, ktorí toho veľa urobia za vás. Medzi naše tajné tipy patrí predovšetkým robotický vysávač, ktorý jednoducho zapnete tlačidlom alebo v aplikácii, a zatiaľ čo on vysáva, vy môžete v pokoji piecť perníčky. 

Veľkými pomocníkmi sú tiež parné čističe, ktoré sa dokážu postarať o čisté okná, škáry alebo zákerné záhyby sprchového kúta. Sú ekologické, pretože dokážu vyčistiť povrchy aj bez chémie a ušetria vám veľa námahy. 

Ak už dlho odkladáte nákup umývačky, sušičky na bielizeň alebo práve kuchynského robota, je najvyšší čas si ich konečne zaobstarať. Uvidíte, že svoju prácu odvedú dokonale a ušetria vám hodiny času, ktoré budete môcť venovať pečeniu alebo napr. čítaniu rozprávok deťom a vnúčatám.