Zaostrené na tyčové vysavače

Skĺbiť prácu, starostlivosť o rodinu a domácich maznáčikov spolu s pravidelnou starosťou o domácnosť nie je nič jednoduchého. Aj preto výrobcovia prichádzajú na trh s neustálymi inováciami, ktoré dokážu zjednodušiť a spríjemniť život. Medzi také technologické vychytávky sa určite radí aj tyčový vysávač. Investícia doňho sa vyplatí ako gazdinkám, tak zaneprázdneným manažérom. Tu je hneď niekoľko dôvodov prečo.

Tyčové vysávače nie sú žiadny nezmyselný výstrelok posledných mesiacov. Na trhu už sa nejakú chvíľu objavujú, takže prešli dôkladným testovaním. Že ich popularita rastie svedčí o ich zmysluplnosti. Vďaka rade funkcií, nízkej váhe a absencii kábla sú totiž šikovným a praktickým súrodencom klasických vysávačov. V stále sa zrýchľujúcej dobe, kedy musí byť aj upratovanie domácnosti rýchle a efektívne, sú už dnes proste nepostrádateľným pomocníkom. A existujú pre to minimálne štyri dobré dôvody.

Dôvod č.1 – Nepotrebujú kábel a zapojenie do zásuvky

Úplne neoddiskutovateľnou prednosťou tyčových vysávačov je ich praktickosť. Vďaka akumulátoru totiž nepotrebujú byť pri vysávaní zapojené do elektriny. Nebudete tak za sebou vláčiť po dome kábel a vysávať môžete aj v miestach, kde zásuvky vôbec nie sú. Nabitý tyčový vysávač tak využijete nielen doma, ale napríklad aj na chalupe. Rada z nich má navyše vymeniteľný akumulátor, čo oceníte práve v miestach, kde nemáte možnosť vysávač jednoducho dobiť.

Dôvod č. 2 – Sú stále po ruke

Tyčový vysávač kombinuje výhody zmetáka a klasického vysávača. Vďaka tvarom podobným bežnej metle môže stáť napríklad v rohu kuchyne a byť tak neustále po ruke. Vďaka výkonu a sacím schopnostiam ale vyčistí podlahu omnoho účinnejšie a rýchlejšie ako metla.

 

Príkladom takého vysávača je ETA FORTELO . Extrémny sací výkon a dlhá doba prevádzky zaručujú, že s ním zvládnete aj náročnejšie upratovanie. Tichý režim potom umožňuje vysávať napríklad aj večer alebo keď vám zaspia deti. Moderný dizajn a svetelné diódy z neho robia zaujímavý doplnok, ktorý rozhodne nebudete chcieť ukrývať niekam do komory.

Dôvod č. 3 – Sú ekonomické aj ekologické

Pokiaľ sa snažíte chovať šetrne k svojej peňaženke aj k planéte, máte hneď dva dôvody, prečo si tyčové vysávače obľúbiť. Ten prvý je, že nebudete potrebovať vrecká na prach. Nečistoty sa chytajú do nádoby, ktorú potom jednoducho vysypete do koša. Vyhnete sa preto zbytočnému kupovaniu vreciek na prach.

Druhý dôvod je ich variabilita. Za cenu jedného produktu ich tak dostanete niekoľko. Rada tyčových vysávačov dnes totiž kombinuje hneď niekoľko zariadení v jednom. Stačí vám napríklad jednoducho vycvaknúť vrchnú časť a máte ručný vysávač. S tým zvládnete okrem efektívneho upratovania kuchyne vysať tiež omrvinky a zvieracie chlpy na gauči, a ešte poupratať auto.

 

Novinkou v rodine tyčových vysávačov je ETA SUPERSONIC – tyčový vysávač 2 v 1, s ktorým môžete najprv vysať podlahy a následne sa zamerať aj na ťažko prístupné miesta. Vďaka bohatému príslušenstvu s ním vysajete ľahko aj čalúnenie a vankúše. Štrbinovou hubicou sa zase dostanete do malých škár za nábytkom alebo do priehradiek v aute. Po použití nacvaknete ručný vysávač jednoducho späť a nebude vám v domácnosti zaberať žiadne miesto navyše. Vysávač je vybavený digitálnym motorom s dlhou životnosťou až 10 000 hodín, ktorý vám vydrží slúžiť veľa rokov.

Dôvod č. 4 – Dokáže viac než len vysávať

Obzvlášť, pokiaľ neustále bojujete s časom a nechce sa vám tráviť hodiny vysávaním a umývaním, oceníte multifunkčnosť niektorých tyčových vysávačov. Mnohé z nich už totiž dnes majú napríklad aj mopovaciu funkciu, takže s nimi zašpinenú podlahu nielen vysajete, ale rovno tiež umyjete. 

 

Hlavne pre rodiny s malými deťmi či štvornohými miláčikmi sa hodí tyčový vysávač ETA Moneto Aqua Plus. Ten totiž spája tri funkcie do jediného zariadenia. Okrem bežného vysávania je tiež možné ho použiť ako ručný vysávač a zvládne  aj umývanie podláh. Moneto Aqua Plus je možné použiť na všetky typy tvrdých podláh s možnosťou výberu z 3 druhov mopovacích textílií z mikrovlákna, môžete doňho naliať aj prípravok na čistenie a umyjete s ním naraz až 40 metrov štvorcových. A to už je dosť veľa dobrých dôvodov, prečo dať tyčovým vysávačom šancu!

Všechny uvedené a další tyčové vysavače lze zakoupit ve značkovém e-shopu ETA a ve značkových prodejnách ETA a u vybraných obchodních partnerů.

Kontakt: Kateřina Kaňová / kanovak@eta.cz / + 420 770 190 995