Ekologická recyklácia starého spotrebiča

Nechajte recykláciu na nás

Nám v Ete nie je životné prostredie ľahostajné. Spoločne s našimi partnermi sa staráme o to, aby ste mohli v každej predajni ETA bezplatne odovzdať elektrospotrebič či batérie na ekologickú recykláciu.

Ako na to? 

Spotrebiče, osvetľovacie zariadenia, batérie a akumulátory môžete osobne priniesť do akejkoľvek predajne ETA. Podmienkou je, že nesmú byť výrazne znečistené. V predajni si produkt ZADARMO prevezme náš personál a od tej chvíle už je všetko na nás. Odovzdanie vyslúžených výrobkov nie je podmienený nákupom nových.

Na recykláciu môžete odovzdať napr. malé kuchynské spotrebiče, batérie a akumulátory, vysávače, sušiče vlasov, žiarovky, žiarivky, chladničky, umývačky riadu alebo práčky.

V prípade nákupu cez e-shop zvoľte odvoz starého výrobku pri objednaní nového spotrebiča a zvyšok nechajte na nás. Za každý dopravený nový spotrebič odvezieme jeden použitý.
 

Čo ak nemám predajňu ETA nablízku? 

Máte to do najbližšej predajne ďaleko a radi by ste recyklovali? Po celom území Slovenska nájdete miesta, kde je možné odovzdať použité elektrospotrebiče, osvetľovacie zariadenia, batérie a akumulátory. Tam môžete spotrebič priniesť rovnako ako do našich predajní.
 

Recyklačný kolobeh

  1. Vyslúžené spotrebiče a batérie NEPATRIA do komunálneho odpadu. Po odovzdaní v našej predajni alebo po odvezení našou dopravou putujú na recykláciu.
  2. Najprv sú odstránené nebezpečné látky, aby nedošlo k ich škodlivému vplyvu na naše životné prostredie
  3. Moderné stroje následne oddelia kovy, plasty a ďalšie materiály na ďalšie využitie.
  4. Získané materiály sa potom použijú na opätovnú výrobu.
  5. Nové spotrebiče sú opäť pripravené pre vašu domácnosť!
     

Ako poznám, čo recyklovať?

Poznáte symbol preškrtnutej nádoby na zber odpadu? Pozrite sa poriadne na obal, do záručného listu alebo návodu u novo zakúpených elektrospotrebičov. Symbol upozorňuje na fakt, že sa po skončení životnosti spotrebič nesmie vyhadzovať do bežnej nádoby na zmesový odpad. Takto označený výrobok je potrebné odovzdať na miesto určené na spätný odber, aby bola zaistená ekologická recyklácia. Nebuďte ľahostajní k životnému prostrediu a pomôžte nám ho udržať čisté aj pre ďalšie generácie!