Objavte Tajomstvo perníkov s Ludmilou Fliegelovou

Nezáleží na tom, či perníky pečiete dvakrát do roka, alebo ste im prepadli natoľko, že bez nich nemôžete byť. Kniha Tajemství perníčků prináša všetko, čo potrebujete vedieť o ingredienciách, príprave, pečení aj zbobení. Upečte tie najlepšie perníky široko ďaleko a ozdobte ich tradičnými alebo modernými technikami. Ako na to, vám poradí Ludmila Fliegelová, ktorú do tajov pečenia a zdobenia perníkov priviedla vyhlásená pekárka z Chodska, jej babička. Autorka pozbierala rady, skúsenosti, recepty a príbehy ďalších zručných pernikárok a teraz ich zdieľa v knihe plnej receptov, fotografií a vychytávok, ktoré sa dedia z generácie na generáciu.

Co v knize najdete?

  • Osvedčené tipy na prípravu a pečenie perníkov od skúsených pernikárok.
  • 12 životných príbehov a poučení od žien, ktoré perníkom zasvätili život.
  • Kreatívne predlohy, moderné aj tradičné techniky zdobenia perníkov.
  • Inšpiratívne fotografie nádherných perníkov skúsených kolegýň.
  • Plno rád a fígľov, ktoré sa v rodinách predávajú z generácie na generáciu.

Kniha vznikla z lásky k perníkovému remeslu, s pokorou a obdivom k šikovným rukám a fantázii skúsených perníkárok z Čiech, Moravy a Slovenska.
Ludmila Fliegelová v knihe poodhaľuje tajomstvá a fígle, ktoré si väčšinou perníkarky nechávajú pre seba. Nebojí sa ich prezradiť, pretože nakoniec je to vždy o čase, trpezlivosti, skúsenosti a o láske, ktorú tomuto remeslu venujete. Pri zarábaní cesta a príprave bielkovej polevy pomáha pani Ludmile kuchynský robot Gratus Storio, ktorý ju milo prekvapil svojou stabilitou a širokým príslušenstvom. 

Knihu Tajemství perníčků si můžete objednat již nyní v předprodeji.

Kontakt: Kateřina Kaňová / kanovak@eta.cz / + 420 770 190 995